„W środę na terenie całego kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Będzie chłodno” – powiedział w rozmowie z PAP, Kamil Walczak synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kraków, 23.04.2021. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie zakwitły magnolie, 23 bm. (łg/mr) PAP/Łukasz Gągulski

W środę pogoda będzie nieco lepsza niż we wtorek. Słońce przeplatać się będzie z chmurami, okresami padać będzie przelotny deszcz, a miejscami nawet zagrzmi.

Jak przekazał PAP synoptyk, „najlepsza pogoda będzie na południowym wschodzie kraju, tam zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad resztą kraju zdecydowanie więcej chmur”. Wystąpią też przelotne opady deszczu i burze. W czasie opadów może spaść do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 70 km/h. „Zwłaszcza na krańcach zachodnich niewykluczone są opady gradu” – dodał Walczak.

W całym kraju będzie chłodno. Najcieplej będzie na południowym wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą od 18 do 20 stopni Celsjusza. Nad resztą kraju zdecydowanie chłodniej od 14 do 18 stopni. „Nad morzem temperatura spadnie lokalnie nawet do 13 stopni” – zaznaczył synoptyk IMGW.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty tylko w czasie burz. „Może potęgować uczucie chłodu” – poinformował synoptyk. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk