Odpowiednia higiena miejsc intymnych ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie w okresie ciąży oraz po porodzie warto odpowiednio zadbać o ten ważny aspekt. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zadbać o prawidłową higienę intymną w ciąży.

Dobry płyn lub żel do higieny intymnej to podstawa

Jeśli chodzi o higienę intymną w ciąży, płyn lub specjalny żel to podstawa. Niezależnie od tego, która forma bardziej przypada Ci do gustu, bardzo ważny jest skład produktu. Najlepszym wyjściem jest używanie produktu przeznaczonego specjalnie dla przyszłych mam. Przed wybraniem się na zakupy warto również dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę:

  • Delikatne działanie – produkt powinien dobrze oczyszczać miejsca intymne, ale nie może ich podrażniać. Warto pamiętać, że w czasie ciąży miejsca te są bardziej wrażliwe.
  • Dobre nawilżenie – jest to jedna z najważniejszych potrzeb miejsc intymnych w czasie ciąży.
  • Odpowiedni skład – warto szukać preparatów, które posiadają w składzie kwas mlekowy, ekstrakt z nagietka, glicerynę, alantoinę. Produkt powinien działać korzystnie na barierę ochronną miejsc intymnych, a także zmniejszać ryzyko podrażnień.

Gdzie kupić dobry płyn lub żel do higieny intymnej? Produkty dobrej jakości znajdziesz na www.wapteka.pl. Dokładne opisy sprawią, że bez problemu znajdziesz odpowiedni produkt.

Ginekologiczna emulsja

Kosmetykiem, który zdecydowanie warto kupić jeszcze przed porodem, jest dobrej jakości emulsja ginekologiczna. Taki produkt można stosować nie tylko w ciąży, ale również po porodzie. Już niewielka ilość produktu pozwala na oczyszczenie miejsc intymnych. Emulsja ginekologiczna nie tylko myje, ale również pielęgnuje. Dzięki niej naturalna równowaga okolic intymnych zostaje przywrócona, emulsja niweluje uczucie pieczenia, swędzenia. Dobrej jakości produkt sprawia, że kobieta może poczuć się bardziej komfortowo. Emulsja ginekologiczna sprawia, że ochrona przed stanami zapalnymi i infekcjami zostaje zwiększona. Warto zaopatrzyć się w taki kosmetyk, aby cieszyć się komfortem i zadbać o swoje samopoczucie w ciąży, a także po porodzie. Emulsję ginekologiczną można kupić w aptece, znajdziesz ją zarówno w ofercie stacjonarnej, jak i internetowej.

Chusteczki intymne dla kobiet w ciąży

Jeśli pod Twoim sercem rozwija się dziecko, nie możesz zapomnieć o chusteczkach intymnych dla kobiet w ciąży. Sprawdzają się doskonale po załatwieniu potrzeb w toalecie, szczególnie jeśli chodzi o te publiczne. Takie chusteczki oczyszczają i odświeżają miejsca intymne, chronią także przed wysuszeniem. Warto mieć je zawsze pod ręką, na przykład podczas podróży, czy przed wizytą u ginekologa. Wybierając takie chusteczki, trzeba zwrócić uwagę na skład. Powinny znaleźć się w nim składniki, które zadbają o utrzymanie prawidłowego pH stref intymnych. Ważne jest także to, aby chusteczki chroniły przed rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych. Jeśli nie wiesz, jakie chusteczki okażą się najlepsze, warto poprosić o poradę ginekologa lub zaufanego farmaceutę.

Higiena intymna w ciąży – o tym trzeba pamiętać

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym kobieta powinna zwracać szczególną uwagę na kwestie higieny intymnej. Oto kilka ważnych zasad:

  • miejsca intymne warto myć dwa razy dziennie, nie należy przesadzać z częstotliwością myć,
  • do utrzymywania higieny intymnej nie należy używać zwykłego mydła ani żelu pod prysznic,
  • w ciąży warto unikać gorących i długich kąpieli,
  • po umyciu miejsc intymnych trzeba osuszyć je dokładnie za pomocą suchego ręcznika,
  • najlepiej sprawdza się przewiewna, bawełniana bielizna.

Jeśli będziesz pamiętać o tych ważnych zasadach, Twoje miejsca intymne pozostaną w dobrej formie.

|wapteka.pl

*materiał partnera