Jeżeli szykujesz się do zakupu samochodu używanego, przeczytaj nasz artykuł do samego końca, ponieważ znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek, o których warto pamiętać na co dzień. Przede wszystkim, przekonaj się, co warto sprawdzić już podczas jazdy próbnej.

zdjęcie ilustracyjne

Kupując samochody używane, najważniejsze jest to, żeby dokładnie je sprawdzić i tym samym przekonać się, która z propozycji będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. To istotne, ponieważ ma wpływ na Twój późniejszy komfort jazdy, a przede wszystkim na to, czy często będziesz odwiedzać warsztat mechaniczny. Skorzystaj zatem z naszych wskazówek, a nie kupisz kota w worku, za to w miarę swoich możliwości sprawdzisz pojazd pod niemal każdym kątem!

Samochody używane, a jazda próbna – to warto wiedzieć

Jeżeli chcesz kupować samochody używane Kielce, musisz zrobić wszystko, żeby bardzo dokładnie je sprawdzić. Zadbaj o to pod każdym kątem, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby w późniejszym czasie nie martwić się kosztownymi naprawami. Jeżeli zatem zależy Ci na tej kwestii i nie chcesz wyrzucić swoich pieniędzy w błoto – po prostu postaw na dokładne oględziny, a także na jazdę próbną. Oczywiście sprzedawca musi wyrazić na nią zgodę, co jest absolutnie niezbędnym elementem.

Autem przejedź się nawet kawałek. Najlepiej wybierz się na drogi publiczne, a jeżeli nie ma takiej możliwości, ponieważ pojazd nie jest jeszcze zalegalizowany w Polsce, postaw na jazdę nawet po placu komisu samochodowego. Dzięki jeździe samochodem jesteś w stanie łatwo ocenić stan techniczny samochodu, a to przecież bardzo istotne na co dzień, a więc nie warto pomijać tej kwestii. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby zweryfikować to, czy odpowiednio działa sprzęgło oraz skrzynia biegów. Czy w zawieszeniu nic nie stuka podczas jazdy? Oczywiście zwróć również uwagę na układ hamulcowy, a także samą pracę silnika, którego naprawa może okazać się bardzo kosztowna, a niekiedy nawet niemożliwa.

Dokładnie sprawdź również dostępne ogłoszenia

Podczas jazdy próbnej warto przekonać się o tym, czy pojazd jedzie prosto, a także czy turbina nie hałasuje. Podczas jazdy wyłącz radio, a także nie rozmawiaj z drugą osobą, dzięki czemu będziesz mógł dowiedzieć się jak najwięcej.

Oczywiście, kiedy interesują Cię samochody używane, powinieneś zrobić dokładne rozeznanie w rynku. Sprawdź zatem skrupulatnie dostępne w sieci ogłoszenia. Na stronie internetowej Tanie Autka znajdziesz ich naprawdę sporo, a więc przyjrzyj się im. Bądź z nimi na bieżąco, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, aby przekonać się, która z propozycji będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Sprawdzając ogłoszenia, zwracaj uwagę na detale, a więc również na to, w jakim stanie technicznym jest konkretny pojazd. Nie zapomnij również o innych istotnych elementach, takich jak sam sprzedawca. Jeżeli jest to handlarz, lepiej dokładnie go sprawdzić!

*materiał partnera

|Bart.