Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w piątek 16 czerwca 2023 r. o godz. 18:30 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na kolejne spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa.

Tym razem, z augustowskimi miłośnikami słowa pisanego spotka się Marcin Meller – historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową, następnie pełnił funkcję redaktora naczelnego polskiej edycji „Playboy”. Od 2009 na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Był gospodarzem autorskiej audycji „Mellina” w Roxy FM. Był felietonistą „Wprost”, a od 2012 roku pisze felietony dla „Newsweeka”. Od 2016 roku jest dyrektorem naczelnym wydawnictwa Foksal. Autor książek: „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”, „Sprzedawca arbuzów”, „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (napisana z Anną Dziewit-Meller), „Nietoperz i suszone cytryny”, „Czerwona ziemia” i właśnie wydanej: „Trzy puszki bobu”.

Z dziennikarzem porozmawia Maciej Białous. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Marcina Mellera i uzyskania dedykacji, o co zadba stoisko książkowe księgarni BookBook, a kawą poczęstuje Państwa augustowska Palarnia Kawy La Kafo.

Serdecznie zapraszamy.

APK

Cena biletu: 10 zł

Sprzedaż: Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.