Augustowskie Placówki Kultury, Teatr Pneumatyczny oraz Stowarzyszenie Artystyczne PNEUMA serdecznie zapraszają, po ogromnym sukcesie premiery, na kolejną odsłonę familijnego spektaklu pt. „Zagraj to, młody!”.
W niedzielę 16 kwietnia 2023 r. o godz. 11:00 sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) ponownie zmieni się w las, w którym rozgrywa się akcja najnowszego pneumatycznego spektaklu skierowanego do widowni od lat 6 do 106, czyli na widowni odnajdzie się każdy!
Na 45 minut przed pokazem odbywać się będzie pedagogiczno-teatralny warsztat “SUPERBOHATER” wprowadzający do spektaklu i skierowany przede wszystkim do widzów między 6. a 10. rokiem życia (ale starsi z pewnością nie będą się nudzić).
A co zobaczymy na scenie? – Wakacyjny weekend z rodziną na łonie natury? Jasne! Jedź z nami na wspólną wyprawę do ukrytego w sercu lasu domku! Wystarczy spakować plecak, zabrać śpiwór i… znaleźć jakiś sposób, by niesforne dzieciaki wszystkiego nie rozniosły. Może ciekawa bajka, wymyślona naprędce historia małego orzełka, pozwoli nie tylko zainteresować urwisy, ale też pomoże odkryć prawdy o świecie i o sobie samym, o skarbach, które drzemią w każdym z nas? Masz ochotę posłuchać tej bajki?
Serdecznie zapraszamy – kto był na premierze ten wie, że dobra zabawa i mądry przekaz gwarantowane!
APK
– – –
Cena biletu: 25 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Miejski dom Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 84 643 36 59
warsztat “SUPERBOHATER” jest bezpłatny. Obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona). Chęć udziału zgłosić można w MDK-u lub mailowo (teatrpneumatyczny@gmail.com).
– – –
Scenariusz: Konrad Milanowski
Reżyseria: Paweł Leszkowicz
Muzyka: Martyna Kotarska
Scenografia: Szymon Jaworowski
Obsada: Aleksandra Masiejczyk, Konrad Milanowski/Dariusz Pawłowski, Przemysław Stasiulewicz, Kinga Piotrowska/Dawid Sujata, Krzysztof Białobłocki/Szymon Jaworowski
Czas trwania: 45 minut
Scenariusz spektaklu powstał na podstawie bajki “O małym orle i poszukiwaniu tego, co ukryte” Aleksandry Masiejczyk (link do rejestracji czytania online: https://www.youtube.com/watch?v=m940km3BAEI).
Autorem plakatu i grafiki promującej wydarzenie jest Krzysztof „Kasztan” Piotrowski.