Moc imprez na początek wakacji

W najbliższy piątek, 22 czerwca kończy się rok szkolny i zaczynają wyczekiwane wakacje! Dla wielu to czas na relaks, odpoczynek, zbieranie sił na kolejny rok oraz sezon imprez. Sprawdź, co się będzie działo w Augustowie na początku wakacji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Każde wakacje to początek nowej przygody. Na pierwszy przystanek zapraszamy już w piątek, 22 czerwca do Tawerny Szekla na koncert Zespołu Mazurskie Trio.

W sobotę, Augustów już po raz kolejny zaprasza do udziału w bezpłatnym zwiedzaniu miasta z licencjonowanym przewodnikiem. W każdą sobotę wakacji od 23 czerwca o godz. 16.00 spod kolumny Zygmunta wyrusza wycieczka, w której udział bierze średnio ok. 40 osób. W ciągu około 3 godzin wycieczki można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Augustowie i Kanale Augustowskim oraz na temat przyrody i atrakcji, jakie oferuje Augustów. Organizatorem akcji jest Koło Przewodników Turystycznych Oddział PTTK Augustów.

O godz. 18.30 na Błoniach nad rzeką Nettą rozpocznie się Piknik rodzinny z okazji Nocy Świętojańskiej, gdzie przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. wicie wianków, ognisko, nie zabraknie również okazjonalnej ścianki do pamiątkowego zdjęcia. Witold Vargas uraczy obecnych jedną ze słowiańskich legend. Podczas imprezy będziemy mieli okazję posłuchać takich zespołów jak Kavem Folk Group, Teatr Piosenki APK, O’key. Na zakończenie wystąpi zespół Kruk.
Od godz. 20.00 w ogródku Blues Brothers odbędzie się koncert z okazji Dnia Taty. Będzie można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć i pośpiewać.

Również o godz. 20.00 w Leśnym Zakątku Kultury Zdrowa Zośka nad jez. Rospuda odbędzie się koncert pt. „BABY, ach te BABY” oraz Zlot Zosiek. Zagra „Duet z przypadku”. Gościem wieczoru będzie Barbara Ostaszewska. Podczas imprezy odbędą się również Wybory Miss Zosiek.
Na zakończenie pierwszego wakacyjnego weekendu Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na Lekturę Obowiązkową, czyli spotkanie z Witoldem Vargasem.

Dla wytrwałych w poniedziałek, 25 czerwca Kino Iskra zaprasza na „seans na obcasach” również z wakacyjną propozycją – „Nasze najlepsze wakacje”.
Powitajcie wakacje w Augustowie! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Pełen kalendarz augustowskich wydarzeń letnich dostępny jest na stronie: http://www.augustow.pl/pl/wydarzenia

– UM Augustów –

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content