Augustowscy policjanci zatrzymali podpalacza

Augustowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu augustowskiego, który podpalił budynki gospodarcze. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w minioną środę,  około godziny 15.00, otrzymał informację o pożarze budynków przy ulicy Wiśniowej. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali strażaków uczestniczących w akcji gaśniczej oraz osoby przyglądające się pożarowi.

W trakcie akcji gaśniczej, policjanci ustalili, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia. Obecny na miejscu dzielnicowy dostrzegł wśród osób obserwujących akcje dziwnie zachowującego się mężczyznę. Dalsze ustalenia mundurowych wskazywały, że może on mieć związek z podpaleniem budynków. Mieszkaniec powiatu augustowskiego został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Augustowie, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

augustow.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content