Święta już niemal lada dzień, co oznacza nie tylko to, że Mikołaj i jego fabryka prezentów pracują pełną parą. Zbliża się świąteczne spotkanie z Kinochłonkeim już w najbliższa niedzielę!

16 grudnia o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci – te małe i te całkiem już duże do augustowskiego kina Iskra, gdzie wspólnie z Pettsonem i Findusem wejdziemy w bożonarodzeniowy klimat.

Specjalnie na ostatnie w tym roku spotkanie przygotowaliśmy film familijny pt. „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”. Bohaterowie historii, którą zobaczymy na ekranie, podobnie jak my, przygotowują się do Świąt. Pettson i jego kot Findus mają długą listę przedświątecznych sprawunków – znaleźć choinkę, wysprzątać dom, przygotować pyszności i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Choć bardzo się starają, od samego początku wszystko idzie nie po ich myśli… a na dodatek większość planów niweczy śnieżyca. Uparciuch Pettson nie chce niczyjej pomocy, więc to kot musi uratować Święta. Uda mu się – sprawdźcie z nami w niedzielę!

Będzie to bardzo świąteczne przedpołudnie – po filmie porozmawiamy chwilę o bohaterach, następnie zaproponujemy dzieciakom bardzo mądry i przydatny quiz świąteczny. Bez kartek, formularzy i pisania – młoda widownia filmowa będzie odpowiadała „chórem”, by było radośniej i weselej, niż na „dorosłych” konkursach.

Znajdzie się też czas na rozmowę o istocie Świąt, rozdamy specjalne kinochłonkowe kartki bożonarodzeniowe, które, po tym jak znajdą się na nich życzenia, wyślemy w świat.

No i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – odwiedzi nas też tajemniczy, uroczy gość.

Bądźcie z nami!

Film dla dzieci od lat 4.

Cena biletu: 13 zł

Czas trwania pokazu: 80 min + 40 min

Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Alicja Bajkowska

Z Rady Programowej

DKF KINOCHŁON