Już wiemy kto zostaje zastępcą burmistrza Augustowa

Burmistrz Mirosław Karolczuk na spotkaniu z pracownikami urzędu w dniu 31.12.2018 roku zapowiedział, że z początkiem 2019 roku powoła Filipa Jerzego Chodkiewicza na swojego zastępcę. Objęcie stanowiska przez nowego wiceburmistrza ma nastąpić formalnie w pierwszych dniach stycznia. Jak oświadczył burmistrz Karolczuk, kluczowe dla niego są kompetencje i energia jego nowego zastępcy:

– Drodzy Państwo, z satysfakcją oświadczam, że od stycznia funkcję zastępcy burmistrza miasta Augustowa będzie sprawował Pan Filip Chodkiewicz. Moja współpraca z Panem radnym trwa od 2014 roku i zawsze dobrze się układała. Pan radny jest osobą niezwykle energiczną i zaangażowaną w miasto. Już w poprzedniej kadencji dał się poznać, jako niesamowicie zaangażowany i skuteczny radny. Wiedzą o tym zwłaszcza mieszkańcy Lipowca. Mój nowy zastępca potrafi szukać nowych rozwiązań i ma doświadczenie w budowaniu zespołów. Jego wykształcenie prawnicze i doświadczenie 4 lat na funkcji przewodniczącego Rady miejskiej gwarantują świetną orientację w sprawach Augustowa. Nowy wiceburmistrz będzie dla mnie mocnym wsparciem, razem stworzymy w urzędzie sprawny zespół pracujący na rzecz mieszkańców. Chcę abyśmy wszyscy wykorzystali jego pasję, kompetencje i pomysłowość w urzędzie – tu gdzie dzieją się realne rzeczy, a nie polityka. Tu jest miejsce dla aktywnych augustowian.

Jak powiedział Filip Chodkiewicz, decyzja o przyjęciu propozycji nie była łatwa:

– Propozycja Pana burmistrza z jednej strony mnie ucieszyła, bo od 4 lat jestem mocno zaangażowany w sprawy miejskie i zależy mi na realizacji naszego programu. Mam silne poczucie misji i chcę pracować dla Augustowa. Z drugiej strony wymagała ona przygotowań i sporych zmian w moim życiu. Przeważyło jednak poczucie odpowiedzialności. Trzeba być konsekwentnym, zrobić kolejny krok i wziąć na siebie odpowiedzialność. Jeśli jako zespół obiecaliśmy mieszkańcom realizację programu i zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, to mamy obowiązek dołożyć wszelkich starań do osiągnięcia sukcesu. Przyjmuję zaproszenie Pana burmistrza i wchodzę na pokład, aby wzmocnić zespół, wziąć na siebie odpowiedzialność za część strategicznych planów, poprawić komunikację z mieszkańcami oraz dać wsparcie urzędnikom. Dołożę też wszelkich starań, aby współpraca urzędu z radnymi układała się harmonijnie i na zasadach partnerskich. Wszyscy musimy wrzucić wyższy bieg i przyjąć hasło Cała naprzód.

Notka biograficzna

Filip Jerzy Chodkiewicz – urodzony w Augustowie, absolwent I LO im. Piramowicza w Augustowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Wieloletni instruktor ZHP, współzałożyciel stowarzyszenia Go Augustów, współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia Augustowscy Strzelcy, wiceprezes Związku Przedsiębiorców Pracodawców województwa podlaskiego. Od 2006 roku przedsiębiorca, twórca marki Active Team. Jeden z liderów ugrupowania Nasze Miasto. W Radzie miejskiej od 2014 roku, do grudnia 2018 jej przewodniczący. Koordynator wojewódzki Ruchu samorządowego Bezpartyjni. Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jako radny pracował w Komisji rozwoju oraz był inicjatorem zmian w statucie Augustowa, które wprowadziły transmisje online z sesji Rady oraz prawo inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.

– Urząd Miejski w Augustowie –

Augustow.org

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany