Kajakarze z Augustowa na 3. miejscy w największych zawodach kajakowych w Afryce

Autor / 3 lata temu / SPORT / Komentarze

W ubiegłym tygodniu augustowscy kajakarze wzięli udział w największych zawodach kajakowych na kontynencie afrykańskim „I Nil International Regata Luxor Egipt 2018”organizowanych w Egipskim mieście Luxor przez Międzynarodową Federację Kajakową ICF. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 18 państw ( maksymalnie po jednym z danego kraju na konkurencję). Oprócz reprezentantów z krajów afrykańskich na miejscu zameldowały się osady z Hiszpanii, Szwecji i Polski.

W silnie obsadzonej olimpijskiej konkurencji K4 500m mężczyzn seniorów wygrali Hiszpanie. Drugie przypadło dla gospodarzy, czyli Egiptu, a na trzecim miejsce na podium stanęli Polacy w składzie: Marian Garbacz, Karol Garbacz, Adam Wysocki i Kamil Kołpak. Medale naszym reprezentantom wręczał były prezes Polskiego Związku Kajakowego Jerzy Bejnarowicz.

To był bardzo widowiskowy wyścig, który zgromadził bardzo dużą liczbę kibiców na brzegu, w porcie i trybunach. Na czas zawodów został wstrzymany ruch statków na Nilu i rozstawiono specjalny tor. Wydarzenie transmitowane było w kilku stacjach telewizyjnych oraz w prasie. Organizatorem wyjazdu Augustowskich kajakarzy był Dariusz Zyzało oraz firma ETI. Został on nagrodzony przez organizatorów nagrodą specjalną w postaci Złotej Patery. Było to duże wyzwanie pod względem logistycznym – podróż z wiosłami, bariera językowa i zupełnie inne warunki klimatyczne. Świetne przygotowanie fizyczne augustowianie zawdzięczają trenerowi Andrzejowi Siemionowi. Wyjazd do Afryki był swego rodzaju „wisienką na torcie” na koniec sezonu startowego kajakarzy.

 Wyniki w poszczególnych startach:

3 miejsce k4 500m senior Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Kamil Kołpak, Adam Wysocki (konkurencja olimpijska)

3 miejsce k2 200m senior Karol Garbacz i Adam Wysocki

3 miejsce k1 500m senior Adam Wysocki

4 miejsce k4 200m senior Marcin Garbacz, Marek Twardowski, Karol Garbacz, Adam Wysocki

4 miejsce k2 500m senior Karol Garbacz, Kamil Kołpak

4 miejsce k1 200m senior Kamil Kołpak (konkurencja olimpijska)

(i) zdjęcia: Dariusz Zyzało

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content