Przełom listopada i grudnia to najlepszy moment na skorzystanie ze świątecznych promocji. Operatorzy komórkowi już teraz oferują atrakcyjne smartfony i sprzęt elektroniczny w wyraźnie niższych cenach lub nawet pół roku darmowego abonamentu.

Operatorzy oferują w promocyjnych cenach nie tylko nowoczesne smartfony, ale też atrakcyjne abonamenty i dodatkowe usługi. Eksperci komórkomat.pl sprawdzili, z których ofert warto skorzystać już teraz, a z którymi lepiej poczekać do połowy grudnia.

Tańsze telefony na Święta

  1. Zamawiając abonament w Orange, z telefonem objętym promocją, drugi otrzymamy w prezencie. Najwięcej można zyskać wybierając wariant z Huawei Mate 20 Lite, do którego dołączony zostaje Huawei Mate 10 Lite. Jego obecna wartość rynkowa wynosi prawie 1000 zł.

Uwaga! Oferta jest limitowana i może wyczerpać się w każdej chwili.

  1. Sporo gotówki można zaoszczędzić w ofercie T-Mobile z Samsungiem Galaxy S8. Smartfon został bowiem przeceniony z 899 na 1 zł. Dostępny jest w abonamencie bez limitów i 10 GB paczki danych za 130 zł miesięcznie. To niepowtarzalna okazja na zdobycie smartfona z potężnym procesorem, dużą pamięcią, bardzo dobrym aparatem i ekranem Super AMOLED w symbolicznej cenie.

  1. Play oferuje wybrane smartfony marek Huawei oraz LG w elastycznej ofercie mix są przecenione nawet o 200 zł, a ich ceny startowe zaczynają się od symbolicznych 2 zł. Ponadto operator oferuje w prezencie bezprzewodowy głośnik Huawei lub słuchawki.

Tańsze usługi na Święta

  1. Plus w okresie przedświątecznym rozszerzył promocję dla osób przenoszących numer z innej sieci. Każdy nowy klient, wybierający abonament, otrzyma 6 darmowych miesięcy. W przypadku najbogatszego pakietu operatora zyskamy w ten sposób aż 420 zł.

Promocja obejmuje również oferty z telefonem, za które trzeba jednak płacić osobną ratę miesięczną. Za wiele modeli nie zapłacimy ani złotówki w opłacie początkowej. Rabat liczony jest także w ofertach indywidualnych i rodzinnych z wieloma kartami SIM, lecz tylko na główny numer.

  1. Play również oferuje 6 miesięcy abonamentu bez opłat. Aby z niego skorzystać, należy przenieść numer do tego operatora. W najdroższej konfiguracji (pakiet Solo L) można w ten sposób zaoszczędzić aż 360 zł.

Promocja obejmuje również abonament z telefonem, w którym przez pół roku klient zapłaci abonament tańszy o równowartość oferty bez telefonu. W przeciwieństwie do Plusa, rabat jest liczony na każdy przeniesiony numer, również w ofertach duet i rodzinnych.

  1. T-Mobile przygotował ofertę 2w1 tańszą o 20 zł miesięcznie. Za nielimitowany Internet domowy i abonament komórkowy oraz 10 GB transferu zapłacimy teraz nie 100 zł, a 80 zł na miesiąc. Zestaw zawiera również sprzęt Huawei – nowoczesny smartfon Mate 20 Lite i stylowy router LTE. Całość dostępna jest za jedyne 200 zł w jednorazowej opłacie startowej.

Bonusowe dodatki

  1. Z nielicznych jednorazowych promocji na zbliżające się święta, warto wyróżnić propozycję sieci Orange. Za zarejestrowanie i aktywowanie nowego startera na kartę, na konto otrzymamy bonus w kwocie 200 zł. Dodatkowe środki można wykorzystać na rozmowy, a ich ważność wynosi 30 dni od momentu aktywacji.

Z dotychczasowych praktyk operatorów komórkowych wynika, że to najlepszy moment na skorzystanie z promocyjnych ofert. Choć w drugiej połowie grudnia zarówno 2016, jak i 2017 roku, sieci oferowały znacznie więcej jednorazowych bonusów, takich jak np. ekstra pakiety internetowe, to zakup sprzętu elektronicznego i wybór promocyjnych usług były bardziej opłacalne pod koniec listopada i na początku grudnia. Najwięksi operatorzy właśnie teraz proponują oferty i zestawy z przecenionymi telefonami, których w drugiej połowie miesiąca może zabraknąć.

– Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z promocji, warto sprawdzić, czy jest ona dla nas rzeczywiście korzystna. Należy więc przeliczyć, nie tylko jednorazowy, ale przede wszystkim całościowy koszt usługi uwzględniając m.in. opłatę aktywacyjną, abonament, opłatę za urządzenie i jeśli jest, ratę za urządzenie – mówi Wojciech Płuciennik, ekspert porównywarki komórkomat.pl.

W przeciwieństwie do największych operatorów, mniejsze sieci najwięcej promocji oferowały bezpośrednio przed świętami. Oferty te dotyczyły jednak głównie dodatkowego transferu na grudzień czy dodatkowych środków za doładowanie konta. Klienci nie mogli liczyć na przeceny telefonów.

Opracowanie: komórkomat.pl