Do końca roku 2018 pozostało jeszcze 54 dni. Obecnie przygotowania do okresu świątecznego rozpoczynają się wcześniej niż to miało miejsce kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Pod koniec listopada świąteczne symbole spotykamy dosłownie wszędzie. Rok 2018 w Augustowie był wyjątkowym pod względem zmian w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej. Pamiętamy, że decyzją Internautów, Augustów znalazł się w pierwszej trójce w plebiscycie na Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce. Po zakończeniu plebiscytu nadal dzieje się dużo pozytywnego na tym polu. W tym roku nasza redakcja nie była już bombardowana sygnałami o śmieciach zalegających w rożnych miejscach Augustowa. Napływały one szczególnie w okresie wiosennym, jednak już nie w takiej ilości jak to miało miejsce wcześniej.

Spotkaliśmy się natomiast już z zapytaniami, czy przy Zygmuncie w tym roku stanie ta sama choinka, czy może ci z ratusza planują coś innego? 🙂 Podczas swojej dzisiejszej wizyty w Urzędzie Miejskim skorzystaliśmy z okazji i zapytaliśmy o to osobę, która powinna mieć najwiarygodniejsze informacje na ten temat, czyli panią kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Katarzyną Trochimowicz.

Pani kierownik, do Świat Bożego Narodzenia co prawda jeszcze trochę czasu, ale mieszkańcy Augustowa już zadają pytania o pomysły na tegoroczne ozdoby świąteczne. Czy będą niespodzianki w tym roku?

Panie redaktorze, zgadza się, mimo że jest jeszcze trochę czasu to Wydział GKRiOŚ już intensywnie działa w tym zakresie. Zeszłoroczne dekoracje świetlne zachwyciły mieszkańców Augustowa. Pojawiały się również sugestie, by uatrakcyjniać kolejne miejskie ulice. Dlatego też, postanowiliśmy spełnić oczekiwania augustowian i sukcesywnie będziemy zwiększać liczbę dekoracji. W tym roku uzupełnione zostaną ozdoby na ulicy 3 Maja, tak by cała ulica od Rynku Zygmunta Augusta aż do ronda Marconiego budziła zachwyt i zainteresowanie przechodniów.

Mamy również niespodziankę, która pojawi się w centrum miasta. Obok choinki, która od kilku lat ozdabia Rynek Zygmunta Augusta, stanie nowa dekoracja ledowa 3d- duża bomka. Mam nadzieję, że ta tradycyjna ozdoba świąteczna uatrakcyjni Rynek i będzie stanowiła chętnie wykorzystywane tło do pamiątkowych fotografii świątecznych.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych dekoracji?

Zgodnie z planem już pod koniec listopada rozpoczniemy montaż dekoracji. A główne dekoracje na Rynku Zygmunta Augusta pojawią się w połowie grudnia.

I tym oto sposobem możemy podać pewną informację, że nie tylko choinka będzie uatrakcyjniała Rynek Z. Augusta w tym roku. Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska przygotowuje nam jeszcze bombę 🙂

Zb.B. / Augustow24.pl

fot. zdjęcie aranżacyjne