Białystok gościł młodych lekkoatletów programu Lekkoatletyka dla każdego województwa podlaskiego. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 60 m ppł, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską w przód w 450 osobostartach.

Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie reprezentowało 50 lekkoatletów w dwóch kategoriach wiekowych 2003-2004, oraz 2005 i młodsi. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli szansę wystartować w lekkoatletycznych zawodach halowych na bieżni tartanowej. Padło wiele nowych rekordów życiowych.

Najwartościowszy wynik uzyskała Karolina Mikołanis w biegu na 60 metrów, uzyskując czas 8.20s., która zdobyła złoty medal a srebrny medal na tym dystansie wywalczył Oliwier Zyskowski . Oboje będą reprezentowali województwo podlaskie w Ogólnopolskich Halowych Zawodach lekkoatletyka dla każdego w Toruniu. Srebrny medal wywalczyła również Aleksandra Jabłońska w rzucie 2 kg piką lekarską. Natomiast Laura Makarewicz wywalczyła medal brązowy w skoku w dal.

Słowa uznania, za udane starty kierujemy do wszystkich startujących zawodników Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie oraz ich Trenerów. Gratulacje!

Jolanta Sowól

Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie