W dniach 3-5.08. na torze regatowym „Brdyujście”w Bydgoszczy rozgrywane były 33 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym i Mistrzostwa Polski Młodzików. Organizatorem regat był Kujawsko Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy. W Mistrzostwach Polski Młodzików startowali zawodnicy urodzeni w latach 2004-2005. Duży sukces w zawodach odniósł młody kajakarz AKS „Sparta” Augustów Grzegorz Trochim.

Grzegorz Trochim (2005) w finale K-1 2000m wpłynął na linię mety na 2. pozycji, zdobywając w ten sposób tytuł wicemistrza 33. Mistrzostw Polski Młodzików i srebrny medal zawodów. Potwierdził w ten sposób, że należy do ścisłej czołówki polskich kajakarzy w swojej kategorii wiekowej. Rok wcześniej, podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski w Kajakarstwie odbywających się na augustowskiej rzece Netta, Grzegorz również wywalczył srebro.

Świetnie zapowiadająca się kariera sportowa Grzegorza zaczęła się od szkółki kajakarskie działającej przy augustowskiej „Sparcie”. Jego pierwszą instruktorką, trenerką była Anna Ryszkiewicz. W tej chwili Grzegorz Trochim trenuje pod okiem Jerzego Grąbczewskiego. Gdyby historia faktycznie lubiła się powtarzać, to kariera Grzegorza zapowiada się bardzo ciekawie. Mam tutaj na myśli współpracę trenera Jerzego Grąbczewskiego i Edyty Dzieniszewskiej-Kierkla. Sukcesów tego duetu sportowego nie muszę przypominać. Jako ciekawostkę podam tylko, że rok 2005 r. – tj rok urodzenia Grzegorza, był szczęśliwym rokiem Edyty Dzieniszewskiej. Na Mistrzostwach Europy do lat 23 w roku 2005 zdobyła złoty medal w konkurencji K-2 na dystansie 500 m.

Zawodnikowi i jego trenerowi gratulujemy!

Red.

zdjęcia: http://sparta.augustow.pl/