DKF KINOCHŁONEK zaprasza wszystkie kochające przygody dzieci na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem! W niedzielę 18 listopada o godz. 11:00 w augustowskim kinie Iskra spróbujemy odnaleźć Pacanów i sprawdzić, czy tam rzeczywiście elegancko kozy kują.

Wszystkim, którzy nie znają Koziołka Matołka, spieszymy z wyjaśnieniem, że to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza najpierw na kartach komiksu, skąd Matołek trafił do jednej z najpopularniejszych niegdyś dobranocek.

Koziołek zwany Matołkiem przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa, miasta słynącego z kowali podkuwających kozy. Droga to daleka, pełna przygód niebezpieczeństw i niesamowitych zdarzeń, których starczyło na całą serię 10-minutowych bajeczek. Rewelacyjnych opowieści, które nie tylko bawią, ale i uczą, bo Koziołek ciągle dowiaduje się czegoś nowego o świecie.

Chyba wszyscy dorośli znają Koziołka, więc warto aby Matołka poznały także dzieci, a kiedy zapoznawać ich ze sobą będzie Kinochłonek na pewno radości i zabawy nie zabraknie – obejrzymy zestaw kilku bajeczek z serii „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, a po seansie porozmawiamy z dziećmi o animacji, komiksach i wieczorynkach.

Ruszajcie z nami do Pacanowa! – zapraszamy.


Film dla dzieci od lat 4.

Czas trwania pokazu: 50 min + 30 min

Cena biletu: 13 zł

Bilety można nabyć w kasie kina Iskra lub online na www.kino-iskra.pl

Alicja Bajkowska

z Rady Programowej

DKF KINOCHŁON