We środę, 1 sierpnia rozpoczęła się siódma edycja plebiscytu Terra Flower Power. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie miast, które zachwycają dekoracjami kwiatowymi. O tytuł najpiękniej ukwieconego miasta walczył również Augustów. Wczorajszy dzień, 22 sierpnia 2018 r., był ostatnim dniem oddawania głosów na wybranych kandydatów.

Na pewno ucieszy nas wszystkich fakt, że Augustów w gronie ok. 80. miast z całej Polski zajął 3. miejsce! Uzyskanie tak świetnego wyniku było możliwe dzięki oddanym głosom, to było podstawą tego plebiscytu, jednak faktem jest, że musieliśmy mieć na co głosować. Jeszcze przed ogłoszeniem plebiscytu zwracaliśmy uwagę na naszej stronie, że w tym roku przestrzeń publiczna w naszym mieście przeżywa swego rodzaju renesans. Zadbano o istniejące już i pojawiło się dużo nowych aranżacji kwiatowych w różnych miejscach miasta. Spotykaliśmy się z bardzo pozytywnymi opiniami na ten temat zarówno mieszkańców jak i gości odwiedzających Augustów. To wynik pracy całego Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, którym kieruje obecnie p. Katarzyna Trochimowicz. Każdy kto ma swój przydomowy ogródek wie, że w tym roku dbanie o kwiaty nie jest łatwe. Upalna wiosna i lata cieszą urlopowiczów ale przysparzają sporo problemów rolnikom i działkowcom.

Nagrody główne dla zwycięskich miast:

1. Wieża kwiatowa H2000 + pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral
2. Donica kwiatowa Gianto 180 Sito (lub Gianto 180 Tablo) + pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral
3. Donica kwiatowa Gianto 120 Classic + pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral

Nagroda specjalna:

– prezentacja zwycięskiego miasta na jednej z kart miejskiego kalendarza Terra na 2019 rok
– prezentacja zwycięskiego miasta w magazynie branżowym Lider Biznesu
– zaproszenie do udziału w gali wręczenia nagród dla trzech zwycięskich miast

Red.