Wakacje to czas radości, beztroskich zabaw i poznawania nie tylko najbliższej okolicy, ale też uroczych zakątków Polski.

W dniach 4.07- 20.07 2018 roku, 30 dzieci ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” brało udział w projekcie dofinansowanym przez Urząd Miasta w Augustowie. Dzięki projektowi i wsparciu finansowemu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie nasi podopieczni mogli pojechać na 4- dniową wycieczkę na trasie Wrocław i okolice. Dzieci miały zapewnione całodzienne wyżywienie oraz liczne atrakcje –podziwianie Panoramy Racławickiej, zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku, twierdzy i podziemnych labiryntów w Kłodzku, wycieczkę górską po Górach Stołowych, zwiedzanie ZOO i Afrykarium.

W czasie wolnym nasi podopieczni brali udział w zawodach sportowych, integracyjnych oraz turniejach gier planszowych. Po powrocie do Augustowa dzieci do 20 lipca 2018 roku brały udział w pełnych atrakcji zajęciach organizowanych w ramach projektu, prowadzonych przez wychowawców i wolontariuszy. Odbyły się zajęcia sportowe, profilaktyczne, kulinarne, taneczne- Zumba. Dzieci odwiedziły również kino, gdzie obejrzały bajkę pt. ,,Uprowadzona księżniczka’’ oraz na kręgielnię, brały udział w prowadzonych zajęciach wodnych. Warunki atmosferyczne były wyśmienite, dlatego też wyjścia na plażę stały się codziennym rytuałem.

Serdecznie dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie za wsparcie finansowe naszego projektu. Dzięki Wam nasi podopieczni spędzili szczęśliwe i radosne chwile.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci ,,Przystań’’ w Augustowie mieści się przy ulicy Tytoniowej 5. Jest organizacją pozarządową istniejącą od 1992 roku. Nasze przedsięwzięcia uzależnione są od ofiarodawców, ponieważ działalność prowadzonej przez nas organizacji opiera się przede wszystkim na datkach ludzi dobrej woli. Ciągle próbujemy pozyskiwać nowych sponsorów by móc dalej funkcjonować i pomagać dzieciom i ich rodzinom. Działamy prężnie i z pasją.

– Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci ,,Przystań’’ w Augustowie –