W niedzielę (4.08) w Augustowie odbędą się 24. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym „Co ma pływać nie utonie”. Początek wydarzeń na Błoniach rzeki Netta o 15.00, a start pływadeł zgłoszonych do tegorocznych mistrzostw punktualnie o 16.00.

Dziś będzie rywalizowało 18 załóg. Mamy w tym gronie 2 pływadła z Białorusi. Tak jak w latach poprzednich, zobaczymy na Nettcie pływadła przygotowane przez konstruktorów z Augustowa. Dla Arnolda Matulewicza są to już 22. mistrzostwa z jego udziałem.

Zmagania uczestników będą transmitowane na fanpage’u, kanale Youtube i na radiowej stronie internetowej Radia Białystok.

Na temat dzisiejszych 24. Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym – relacja Olgi Gordiejew-Pobot i Edyty Wołosik

Dzisiejszy dzień jest także tym, kiedy w Augustowie występują największe utrudnienia komunikacyjne w roku. Kilkanaście tysięcy osób oglądających tą imprezę, to przeważnie osoby przyjezdne. Zajęte są wszystkie, nadające się do zaparkowania samochodu miejsca w mieście. Tworzą się gigantyczne korki na drogach. Poruszanie się po chodnikach tego dnia jest także bardzo utrudnione. Na temat dzisiejszych utrudnień w ruchu w związku z „Pływaniem na byle czym”, dla Radia Białystok wypowiedziała się Kinga Muczyńska – Oficer prasowy augustowskiej policji.

Nasza redakcja przygotuje obszerną fotorelacje z 24. Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym, która będzie zamieszczona na naszym fanpage’u i stronie www.augustow.org. W tej chwili zamieszczamy kilka zdjęć z niedzielnego poranka zrobionych miejscu przygotowań pływadeł do startu.

[ngg src=”galleries” ids=”48″ display=”basic_thumbnail”]

Bart. / Augustow.org