TRZY KOLORY 5 kwietnia g. 18.00

Galeria Ślad mieszcząca się w Ełckim Centrum Kultury serdecznie zaprasza na nową odsłonę. Tym razem w przestrzeniach galerii zaprezentują się ełczanki: Izabela Grzesiuk, Anna Chrapowicka i Aneta Woźnialis. Wystawa „Trzy kolory”, to zbiór prac w których motywem przewodnim są barwy. Autorki wykorzystują kolory do ukazania swoich osobowości oraz odzwierciedlenia emocji, które towarzyszą im przy procesie twórczym. Wernisaż wystawy 5 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

SPOTKANIE Z KAZIMIERZEM TISCHNEREM 5 kwietnia g. 17.00

5 kwietnia Ełckie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Tischenerem – bratem księdza prof. Józefa Tischnera oraz prezesem Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”. Podczas spotkania będzie można wysłuchać historii związanych z najwybitniejszym chrześcijańskim filozofem oraz obejrzeć materiały archiwalne przypominające działalność ks. Tichnera. Wszystkich chętnych zapraszamy na godzinę 17.00 do sali nr 25. Wstęp wolny.

WIELKANOCNE NASTROJE 6 kwietnia g. 11.00

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Przygotowując się do tego radosnego czasu Ełckie Centrum Kultury serdecznie zachęca do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych pn. „Wielkanocne nastroje”. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły nauczyć się jak samemu stworzyć wielkanocne ozdoby oraz jak samodzielnie przystroić świąteczny koszyk lub stół. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkich chętnych zapraszamy 6 kwietnia o godz. 11.00 do sali Zebra Ełckiego Centrum Kultury.

KONCERT ANNY GADT 7 kwietnia g. 11.00

Przed nami kolejny koncert z cyklu „Polski Jazz 360⁰”, który odbędzie się w Ełckim Centrum Kultury.
7 kwietnia na sali Zebra wystąpi Anna Gadt, zwyciężczyni Fryderyka w 2018 roku, w towarzystwie Zbigniewa Chojnackiego i Krzysztofa Gradziuka. Muzycy poprzez utwory z płyty „Renaissance” zabiorą nas w podróż do początków humanizmu. Zaprezentują nam swoje, nieraz zaskakujące, interpretacje dzieł takich twórców jak Wacław z Szamotuł, Gerwazy Gorczycki czy Mikołaj Gomółka. Bilety w cenie 18 zł dostępne w kasie kina ECK lub na stronie internetowej.

12 kwiecień g. 17.00 I piętro ECK sala 25
Serce nie sługa – zielarskie warsztaty dla seniorów

Wszystkich seniorów serdecznie zapraszamy do Ełckiego Centrum Kultury na warsztaty dotyczące ziołolecznictwa. W trakcie spotkania uczestnicy będą poznawali właściwości różnych ziół, dowiedzą się  jak wykorzystywać je w dolegliwościach zdrowotnych oraz jakie mają znaczenie profilaktyczne. Oprócz prelekcji, seniorzy będą mieli możliwość degustacji niektórych z naparów. Głównym zagadnieniem warsztatów będą zioła wspomagające układ krwionośny. Spotkanie poprowadzi Marcin Reman – pasjonat zielarstwa, edukator i animator środowiskowy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, zapisy prowadzone są w sekretariacie ECK, mailowo: sekretariat@eck.elk.pl oraz telefonicznie: 876218000.

13 kwietnia g.19.00 sala widowiskowa ECK
„Maleńczuk gra Młynarskiego”

Maciej Maleńczuk wraca do Ełku. Tym razem zaprezentuje widowni własne
interpretacje utworów Wojciecha Młynarskiego- niezwykłego artysty,
znanego zwłaszcza ze swych niebanalnych  tekstów. Podczas koncertu
będzie można przekonać się jak jego słowa wciąż są aktualne i żywe. W
połączeniu z niezwykłą charyzmą Macieja Maleńczuka czeka nas wspaniała
muzyczna uczta.

26 kwietnia g.19.00 sala widowiskowa ECK
„Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”. Koncert Ireny Santor

Niekwestionowana dama polskiej piosenki – Irena Santor- zawita do
Ełckiego Centrum Kultury.
26 kwietnia będziemy mieli możliwość usłyszeć jej najbardziej znane
przeboje jak „Embarras”, „Powrócisz tu”, czy niezapomniane „Już nie ma
dzikich plaż”. Przez dziesiątki lat pracy artystycznej Irena Santor
wciąż zachwyca kolejne pokolenia słuchaczy i zdumiewa swoim
krystalicznie czystym głosem. Zapraszamy do sali widowiskowej Ełckiego
Centrum Kultury, by dać się porwać w tą muzyczną podróż pełną wspomnień.
Bilety na wydarzenie dostępne w kasie oraz na stronie internetowej ECK.

ECK