W sobotę 16. marca br., w augustowskim Hotelu Warszawa zorganizowana została Konferencja „Augustów i Ziemia Augustowska za lat 20. Szanse i zagrożenia”.

Podczas konferencji, w 5. panelach tematycznych poświęconych młodzieży, kulturze, edukacji, gospodarce i samorządowi, dyskutowano o aktualnych problemach w poszczególnych sektorach życia miasta. Dzielono się swoimi pomysłami na poprawę aktualnej sytuacji i oczekiwaniami z tym związanymi. Konferencja trwała ponad 5 godzin. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia był Przegląd Powiatowy.

Cała konferencja została zarejestrowana w formie nagrań audio i video. Sporządzono też dokumentację fotograficzną. Organizator będzie sukcesywnie udostępniał najciekawsze jej fragmenty na swoich łamach. Nasza redakcja zamieszcza nagrania wystąpień gości z pierwszej godziny wydarzenia. Jest to wystąpienie Jarosława Zielińskiego – Sekretarza Stanu w MSWiA, Posła na Sejm RP, Bożeny Kamińskiej – posłanki na Sejm RP, Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Powiatu Augustowskiego i Mirosława Karolczuka – Burmistrza Miasta Augustowa.

Jako pierwsze wystąpienie Jarosława Zielińskiego.

Bart.

Wystąpienie Bożeny Kamińskiej, posłanki na Sejm RP
Wystąpienia Jarosława Szlaszyńskiego, Starosty Powiatu Augustowskiego i Mirosława Karolczuka, Burmistrza Miasta Augustów