Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na VII Augustowski Blues Maraton. W dniach 17-20 lipca nad Neckiem zabrzmi blues. Jak co roku, zaprosimy Państwa na koncerty na kameralnej scenie Kaktusika, jam session na statku i wielki finał w amfiteatrze miejskim. Wszystko, poza rejsem, bezpłatnie i hipnotyzująco za sprawą połączenie tradycyjnego bluesa, swingu oraz soulu.

Co w tym roku? Na otwarciu festiwalu (17.07) wystąpią młodzi muzycy z Augustowa, by wprowadzić nas w magnetyczne brzmienie grupy Around the Blues z Gliwic, a potem Moscow Beatballs, których znakiem rozpoznawczym jest bałałajka i grający na stojąco perkusista. Tego wieczoru możemy liczyć na kołyszącą muzykę autorską, ale i znane numery, które zostaną podane w niecodziennych aranżacjach.

Drugi dzień Blues Maratonu (18.07) pokaże słuchaczom w pełni nową formułę imprezy. Trzech wykonawców pokazujących różne formuły bluesowego grania. Pierwszym wykonawcą będzie nowy zespół Jana Gałacha o wdzięcznej nazwie Chaszcze, czyli wspomniany Jan Gałach, Max Ziobro, Paweł Muzzy Mikosz i Tomek Łajbak. Perkusja, bass, gitara i skrzypce – jak na razie Chaszcze są zespołem instrumentalnym trwają intensywne poszukiwania wokalisty lub wokalistki.

Po Chaszczach na scenie zainstaluje się dobrze już znany augustowskiej publiczności Keith Thompson Band. Koncert będzie miksem kilku akustycznych utworów Keitha i kilku utworów promujących nowy album „Transcendence”, który Keith Thompson Band nagrał w mieszanym brytyjsko- polskim składzie.

Trzecim wykonawcą czwartkowego koncertu będzie Sosnowski, który koncertował już w augustowskim Kaktusiku. Bartek wystąpi jednak z dodatkowymi muzykami – basistą i wokalistką Moniką Kręt uczestniczką telewizyjnego show „Voice of Poland”. Dodać należy, że koncert Bartka Sosnowskiego będzie na żywo transmitowany w radiowej Trójce w ramach audycji redaktora Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”.

W piątkowy wieczór (19.07) wielu uczestników Blues Maraton będzie mieć dylemat – pozostać w Kaktusiku, czy płynąć na nocny bluesowy rejs? W tym roku decyzja nie będzie łatwa. Z jednej strony na lądzie usłyszymy trzy znakomite zespoły: Hard Times Trio w odświeżonym składzie – bez Marcina Hilarowicza, ale z basistą Grzegorzem Bąkiem i Janem Gałachem, blues-rockowy Pokój Nr 3, którego liderem jest gitarzysta Jakub Andrzejewski oraz JJ Band. Wszyscy muzycy z ostatniej grupy koncertowali już w Augustowie, ale nigdy w jednym składzie. Na scenie usłyszymy Bartka Niebieleckiego, Andrzeja Stagraczyńskiego, Bartka Łęczyckiego i Jacka Jagusia.

W tym samym czasie kiedy JJ Band wkroczy na kaktusikową scenę na augustowskich jeziorach będzie trwał w najlepsze nocny jam session. Nie ma szczegółowego planu tego koncertu. Przyjęto koncepcje, że jeśli na pokładzie znajdzie się kilkunastu świetnych muzyków to scenariusz sam się ułoży. Jednak dla pewności szykujemy gotowe składy, czyli zestaw muzyków zaproponowany przez Jana Gałacha wzmocniony przez wokalistkę Joanną Kaniewską. Drugi zestaw muzyków nazwijmy go krakowski wokół Łukasza Wiśniewskiego. Swoje dołożą członkowie Keith Thompson Band. Na statek zostali też zaproszeni Bartek Sosnowski i Wojciech Cugowski bez żadnych szczególnych zadań. Co z tego wyniknie – zobaczymy.

20 lipca o godz. 19:00 na scenie amfiteatru nad Neckiem stanie najpierw Harmonijkowy Atak, czyli harmonijkarze: Łukasz Wiśniewski ,Tomek Kamiński , Michał Kielak i Bartek Łęczycki, wspomagani przez dwóch fantastycznych gitarzystów: Jacka Jagusia ( JJ Band) i Piotr Grząślewicza (Hard Times, Kraków Street Band ). Sekcję perkusyjną tworzą Andrzej Stagraczyński ( Hoo Doo Band) i Adam Partyka ( Kraków Street Band). A potem finał – British Invasion, czyli koncert poświęcony brytyjskiej muzyce z lat 60 tych i 70 tych ze szczególnym naciskiem na wykonawców bluesowych. Wystąpią przed Państwem Keith Thompson, Bartek Sosnowski i Wojciech Cugowski. Czego można oczekiwać w set liście tego koncertu? – Grane będą tylko covery. Na pewno można oczekiwać utworów Rolling Stones, Cream, Joe Cockera, Traffic i wielu innych gwiazd brytyjskiego blues rocka, na których wychowała się większość dzisiejszych blues fanów w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia Maratonu – każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Koncerty w Kaktusiku i w amfiteatrze – WSTĘP WOLNY. Rejs koncertowy – biletowany.

Serdecznie zapraszamy

APK

Bilety na rejs bluesowy – cena 50 zł.

Rezerwacja i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

– – –

Program VII Blues Maratonu:

17. lipca, środa

Kaktusik, godz. 19.00

-Otwarcie Festiwalu

-Around The Blues

-Moscow Beatballs

18. lipca, czwartek

Kaktusik, godz. 19:00

-Jan Gałach „Blues dla nieobecnych” – hołd dla zespołu Krzak

-Keith Thompson Band

-Sosnowski

19 lipca, piątek

Kaktusik, godz. 19:00

-Hard Times

-Pokój Nr 3

-JJ Band

Port Żeglugi Augustowskiej, godz. 21:00

-rejs po augustowskich jeziorach – JAM SESSION na pokładzie statku

20 lipca, sobota

Amfiteatr nad Neckiem, godz. 19:00 – British Invasion

-Harmonijkowy Atak

-Sosnowski

-Keith Thompson

-Wojciech Cugowski

Szczegóły dotyczące koncertów na plakatach oraz stronie internetowej wydarzenia pod adresem http://bluesmaraton.pl/