Na ostatnim posiedzeniu Powiatowa Rada Rynku Pracy w Augustowie podjęła uchwałę wspierającą działania British American Tobacco Polska S.A. zmierzające do zakupu 4 ha terenu od Lasów Państwowych w celu rozbudowy fabryki.

Strategiczna rewizja mocy produkcyjnych Grupy BAT sprzed trzech lat zadecydowała o przeniesieniu części produkcji z fabryki w Niemczech do Augustowa. Efektem tej decyzji były nowe inwestycje w wartości około 650 mln zł i zwiększenie zatrudnienia o 350 osób. Obecnie kończy się realizacja tego projektu. Jednak firma planuje dalsze inwestycje w unowocześnianie augustowskiego zakładu produkcyjnego. Warunkiem jest jednak pozyskanie dodatkowego terenu pod rozbudowę. Dlatego Powiatowa Rada Rynku Pracy podjęła uchwałę wspierającą te działania. Zgodnie z szacunkami mają one umożliwić stworzenie nowych miejsc pracy w zakładzie BAT w Augustowie, a także dodatkowo u dostawców i kontrahentów współpracujących z fabryką. Red.

augustowski.home.pl

Zdjęcie archiwalne z konferencji prasowej w dniu 27.07.2016 r., na której Volkan Oruk, dyrektor fabryki BAT w Augustowie poinformował, że British American Tobacco zwiększy zatrudnienie w Polsce. W fabryce w Augustowie powstanie 200 nowych miejsc pracy i dodatkowe kilkadziesiąt u zewnętrznych dostawców. Zatrudnienie w tej fabryce osiągnie poziom niemal 1000 osób.

Bart.