Jedenastoosobowa grupa młodych pasjonatów fotografii, wzięła dziś udział w fotograficznym spacerze zorganizowanym przez Augustowskie Placówki Kultury.

„Wypad z aparatem, czyli fotograficzny spacer”, to jedna z wielu propozycji MDK-u w Augustowie przygotowanych w ramach trwających ferii zimowych. Od kliku lat cykl zajęć na ferie odbywa się pn. „Ferie z Nudołamaczem”. W ubiegłym roku „Nudołamacz także miał w programie zajęcia z fotografii. Tak samo jak tegoroczne, tamte również cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

– Taki spacer z aparatem jak dzisiejszy nie jest oczywiście typowym warsztatem fotograficznym – powiedział po zajęciach Bartek Świerkowski z APK. – Fotografia, podobnie jak inne dziedziny sztuki to temat ocean. To szkoła na wiele lat, a z tego co wiem, to chyba szkoła na całe życie. My staramy się pokazać dzieciom na co zwracać uwagę podczas fotografowanie, sugerujemy w jaki sposób wykorzystać sprzęt, którym dysponują i zachęcić do nieco innego patrzenia przez celownik niż jest to zazwyczaj robione. Pomagają nam w tym ludzie zajmujący się fotografowaniem na co dzień, z doświadczeniom w tym temacie i wiedzę. Kolejny raz wspierał nas pod tym względem wybitny fotograf, animator kultury, człowiek który potrafi w sposób niezwykle prosty i komunikatywny uczyć dzieci tego, co może być im pomocne na tym etapie rozwoju ich zainteresowania fotografowaniem, czyli Radek Nowacki. W tym roku wybrał się z nami na spacer także jeden z naszych lokalnych fotoreporterów. Podczas ferii planujemy jeszcze jedno spotkanie, aby obejrzeć wykonane zdjęcia i poddać je wspólnej ocenie.

Z pełnym planem wydarzeń w ramach „Nudołamacza” można zapoznać się na stronie APK i na stronach w lokalnych mediach.

Bart.

[ngg src=”galleries” ids=”30″ display=”basic_thumbnail”]