Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na niezwykły koncert do amfiteatru. 24 sierpnia na deskach sceny nad Neckiem spotkają się ojciec i syn – Tadeusz i Piotr Woźniakowie. W tym niezwykłym koncercie pt. „Świat dźwięków i słów Tadeusza i Piotra Woźniaków” nie zabraknie brzmień rodem z Krainy Łagodności, ballad, piosenek poetyckich, evergreenów i niespodzianek dla słuchaczy. Jedno jest pewne – to koncert dla kilku pokoleń.

Tadeusz Woźniak – debiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy. Występował m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem i grupą Czterech. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.

Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. Występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie. Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta). Chętnie grywa z młodą, utalentowaną wiolonczelistką Anną Papierz, której wiolonczelę słychać także w większości nagrań na płycie „Tata Adama”.

Często umieszczany w szufladce z napisem „poezja śpiewana”. Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją – takich jak Nick Drake, Joni Mitchell czy Cat Stevens – to nie ma nic przeciwko.

Wejść w balladowe brzmienie i nastroić się na niezwykły wieczór, już od godz. 17:30 pomoże widowni Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ pod kierunkiem Elżbiety Granackiej. Młodzi muzycy: Julita Bożewicz, Sandra Bożewicz, Patrycja Bożewicz, Błażej Czarnecki, Julia Milanowska i Elżbieta Granacka zaprezentują się w programie zatytułowanym „Piosenki nieobojętne”.

Wstęp wolny – szczegóły na plakacie.

Gorąco zapraszamy

APK