Samorząd powiatowy otrzymał na remont ulicy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, ale do wkładu własnego dołożyć się mają jeszcze władze miasta. A te wciąż mają wątpliwości.

Starosta augustowski Jarosław Szlaszyński zapewnia, że przebudowa ulicy Wojska Polskiego ma kompletnie zmienić oblicze Augustowa.

W planie jest zmiana nawierzchni, budowa chodników z płyt betonowych i kostki brukowej oraz zatok. Chcemy posadzić nowe drzewa i, co ważne dla kierowców, zrobić prawoskrętny z ulic Mickiewicza i Norwida. Będzie też stylowe oświetlenie.

Nie wiadomo jednak, czy inwestycja dojdzie do skutku. Po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że ulica będzie o 400 tysięcy droższa. W tej sytuacji wzrośnie też kwota wkładu własnego, które wspólnie podzielić między sobą miało miasto i powiat.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk nie jest pewnie, czy otrzyma zgodę radnych na wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy.

To poważna wątpliwość, czy miasto powinno przeznaczyć tak dużo środków na inwestycję powiatową. Ja nie neguję, że ta ulica jest ważna. Pojawia się jednak pytanie, czy warto ją remontować za wszelką cenę? Radni mają wiele wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i ta ulica powstanie.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w poniedziałek, podczas sesji rady miasta.

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki