Za nami kolejna udana impreza 27. Finału WOŚP! Tym razem było to gotowanie na 50 osób, czyli wielkie warsztaty kulinarne ORIENT EXPRESS, zorganizowane przez Polską Szkołę Gastronomiczną i Restaurację „Pod Jabłoniami”, które, odbyły się w sobotę 5 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. Wejściówek na nie zabrakło już na kilka dni przed terminem.

Pod czujnym okiem Head Chefa Restauracji „Pod Jabłoniami” – Kamila Paszkowskiego i jego zespołu – pięćdziesięciu amatorów dobrego jedzenia przygotowało takie przysmaki kuchni azjatyckiej, jak: tajski makaron pad thai, pierś kaczki pekińskiej w sosie hoisin, koreańskie spring rolls, japoński udon przyprawiony sosem ostrygowym i kolendrą i wiele innych. Wszystko zdrowe, pyszne i ….. proste!

Właśnie proste – bo przesłaniem warsztatów było pokazanie prostych sposobów na zdrowe gotowanie, które można powtórzyć w domu.

I – jak dowiodły zajęcia – zdrowe jedzenie może być smaczne i łatwe do przyrządzenia, a gotowanie da się zamienić w świetną zabawą z rodziną lub przyjaciółmi.

A miarą zadowolenia uczestników z imprezy może być zawartość puszki WOŚP, do której trafiły datki zbierane na cel tegorocznego Finału – zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Organizatorom imprezy – Polskiej Szkole Gastronomicznej i Restauracji „Pod Jabłoniami”, jak też Spółdzielni Mieszkaniowej, która użyczyła gościnnie lokalu na rzecz imprezy WOŚP – serdecznie dziękujemy.

– WOŚP Augustów –