Stało się już tradycją, że grudniowe wydanie cyklu kina dla Pań poświęcone jest świątecznym wypiekom. Tak też będzie i tym razem. Partnerem wieczoru jest Tawerna Fisza Concept by Marcin Budynek, a jeden z jej szefów kuchni, Kamil Babkowski stanie za stołami, mikserami, by niczym DJ zmiksować pyszne wypieki, w iście królewskim, angielskim stylu.

Jakie delicje przygotuje szef, o tym jeszcze powiemy, ale już teraz jest pewne, że każdy z widowni dostanie ów smakołyk do spróbowania. A jeśli ktoś zapragnie zrobić takie cudo w swojej kuchni, otrzyma od nas po filmie gotowy przepis.

Oczywiście będą też upominki.

Towarzyszyć Kamilowi będzie jego zastępca Mateusz Poniatowski.

A jeśli ciekawi Was dlaczego coś na słodko w stylu angielskim, odpowiedzią jest film, który przygotowaliśmy na ten wieczór.

„Downton Abbey”, obyczajowy, kostiumowy, Wlk. Brytania, 2019
Jest rok 1927. Ponownie znajdziemy się w niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy rodzinę oraz służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej.

Iskra na Obcasach – bilety dla Pań w cenie 15 zł, karnet na trzy filmy 39 zł

(i)