W niedzielę, 8 grudnia w kinie Iskra odbyła się IV impreza charytatywna „Aby dzieci turnus miały”. Rodzice i opiekunowie dzieci ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel zbierają w ten sposób środki finansowe na turnusy rehabilitacyjne dla swoich podopiecznych.

Jak co roku rodzice i opiekunowie dzieci ze stowarzyszenia przygotowali na kiermasz przepiękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Nie zabrakło tego z czego słyną w Augustowie wydarzenia z udziałem Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel , czyli przepysznych ciast domowego wypieku.

Kiermasze, to duża atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice odwiedzają stoiska w celu kupienia nietuzinkowych prezentów pod choinkę, ale dla dzieci, to kolejna okazja do zabawy. Organizatorzy doskonale o tym wiedzą i zawsze przygotowują szereg atrakcji dla najmłodszych. Dziś było malowanie buziek, warsztaty pt: „Stwórz swoją ozdobę choinkową” i specjalnie przygotowany na tą okazję seans filmowy.

Nasze odwiedziny na kiermaszu wykorzystaliśmy też po to, aby porozmawiać z członkami Stowarzyszenia o celach, które już osiągnęli i tych, które są przed nimi. Rozmowę z paniami Katarzyną Cwalińską i Anną Sokołowską oraz panem Tadeuszem Jermakiem zamieściliśmy pod tym tekstem.

|Bart.