„Jak nie czytam, jak czytam”!

APK – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie zapraszają uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych oraz wszystkich chętnych do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”!

Spotykamy się 7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 na skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie na ulicy Hożej. W razie niesprzyjających warunków pogodowych impreza odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury.

Wystarczy przynieść ze sobą książkę do poczytania i kocyk lub matę do siedzenia.

Uczniowie ze szkół biorących udział w akcji zaprezentują się na „czerwonym dywanie” przebrani za bohaterów literackich z klasycznych utworów literatury dziecięcej.

Miło też będzie, jeśli uczestnicy przyniosą tablice lub transparenty z czytelniczymi hasłami.

Plan spotkania :

10.00 – początek, wspólne zabawy integracyjno-ruchowe,

10.15 – 10.35 – ciche czytanie książek,

10.35 – 11.00 – prezentacja poszczególnych klas lub szkół na „czerwonym dywanie”. Każda grupa (klasa) przejdzie pomiędzy zebranymi uczestnikami akcji,

11.00 – zabawa integracyjna na zakończenie.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” od roku 2016 jest pismo „Biblioteka w Szkole”. Zachęca ono, by młodzi ludzie jednego dnia o ustalonej porze zbierali się wspólnie na cichym czytaniu książek. Po co? „By stworzyć okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.”

APK / MBP

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany