Kinochłon zmrozi krew w żyłach…

Najnowsze dzieło Jordana Peele’a, twórcy oscarowego horroru „Uciekaj!” jeszcze w maju w Kinochłonie! Wszystko dzięki cyklowi Czasami Nocami, który pozwoli nam obejrzeć w kinowej sali film udowadniający, że współczesne kino grozy ma się świetnie!

W czwartek 9 maja o godz. 20:15 w augustowskim kinie Iskra zaserwujemy Państwu film „To my”, który wyszedł spod ręki twórcy zaliczanego do grona jednego z najciekawszych (a nawet wizjonerskich) reżyserów amerykańskich.

Nastawcie się na świetne kino gatunkowe, które wyłamuje się z ram horroru, ale w niezwykle zręczny sposób stopniuje napięcie i nie zapomina o wciągającej fabule. Co dokładnie nas czeka?

By nie zdradzać zbyt wiele sekretów tej filmowej historii, powiemy tylko tyle, że główna bohaterka (grana przez Lupitę Nyong’o) będzie mierzyć się z demonami przeszłości… Kobieta z mężem i dziećmi wraca po latach w rodzinne stronny do domku na plaży, w którym spędziła dzieciństwo. Wilsonowie liczą na beztroskie lato w Santa Cruz, nie wiedzą jednak, że pewnej nocy na ich podjeździe staną tajemniczy goście.

I niby wszystko zaczyna się jak w klasycznym horrorze – sympatyczna rodzina wyjeżdża do domku nad jeziorem. Ale nie dajcie się zwieść tym pozorom. Podskórne napięcie, nuta psychodelii niepozbawiona humoru, mistrzowskie operowanie tempem i liczne odwołania do słynnych dzieł spod znaku dreszczowca. Umiejętnie, zręcznie, intrygująco – tak, by widz czuł się zahipnotyzowany (także niesamowitym aktorstwem!) i wbity w fotel stopniowo narastającym niepokojem.

I jeszcze jedno: tu nie chodzi tylko o przerażenie widza i gnębienie go niepokojem, to wielopoziomowa opowieść, w której każdy odkryje inny sens – Trauma? Problemy klasowości i nierówności społecznej? Tożsamość? Rasizm? – Ciekawe co w tej historii Państwo odkryjecie? Oczywiście, jeśli tylko będziecie mieć odwagę otworzyć oczy, gdy zapadnie mrok…

Musicie być z nami!

– – –

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Alicja Bajkowska – Rada Programowa DKF KINOCHŁON

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany