W dn. 18.05.-19.05.2019r. odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSIR w Suwałkach. W zawodach wystąpiło blisko 300 osób z województwa podlaskiego oraz z Wilna i Alytusa. UKS „Pływacy” Augustów reprezentowała 5. osobowa grupa zawodników, która z tak silnie obsadzonych zawodów przywiozła 12 medali!

Nasz najbardziej doświadczony zawodnik, Patryk Ciećka zdobył aż 6 medali (5 srebrnych i 1 złoty) a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. pozycji w kat. OPEN.

Startująca w starszej kat. wiekowej Malina Madden, wywalczyła także bardzo cenne trofea, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Kuba Wasilewski po ciężkich bojach w najliczniej obsadzonym roczniku 2007/2008 (65 zawodników), 3-krotne stawał na 3. stopniu podium, a w generalce zabrakło mu kilku pkt. do miejsca wśród trójki najlepszych zawodników!

Świetnie zaprezentował się również Bartosz Chilicki (najlepszy zawodnik z rocznika 2008 r.) oraz Michał Grzesiukiewicz, który także musiał zmierzyć się w gronie starszych rywali.

Każdy z naszych zawodników ustanowił nowe, bardzo wartościowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje również fakt, żechłopcy (Chilicki, Wasilewski, Grzesiukiewicz, Ciećka) uplasowali się w punktacji drużynowej (tabela wielobojowa) na 3. pozycji wśród klubów z woj. podlaskiego!!! (lepsi byli tylko chłopcy z Suwałk i Bielska Podlaskiego).

Do ciekawostek należy zaliczyć także fakt, że Kuba Wasilewski uzyskał wśród wszystkich startujących zawodników i zawodniczek najwyższy uśredniony progres wyników (za 6 startów) wynoszący około 120%, a Malina Madden wśród pływaczek 112,5%, co przełożyło się na nowe rekordy życiowe.

Wielkie brawa i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom oraz trenerom (Artur Paczyński i Michał Niedźwiecki) za świetne przygotowanie do zawodów i godne reprezentowanie naszego miasta. Podziękowania również dla rodziców za zaangażowanie w wyjazdy z dziećmi.