W piątek, 27.12.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie odbył się Doroczny Świąteczny Koncert Absolwentów Szkoły.

W tym roku w koncercie uczestniczyli: Maja Kozłowska – gitara, Marcin Pękala – fortepian, Zuzanna Kozłowska – sopran, Zuzanna Bonarska – gitara, Karolina Kuśmierz – fortepian. Akompaniował były absolwent tej szkoły, później absolwent Akademii Muzycznych w Warszawie i Poznaniu a obecnie nauczyciel szkoły, Grzegorz Sobczak.

Gości przywitał dyrektor szkoły, Dariusz Michałowski. – (…) Spotykamy się z absolwentami i prezentujemy ich Państwu. To jest swego rodzaju elita tego miasta w dziedzinie sztuki, konkretnie muzyki. Każde miasto powinno to środowisko pielęgnować. Dbać o nie szczególnie, aby w tych naszych małych ojczyznach było ich jak najwięcej – powiedział dyrektor Dariusz Michałowski.

Powiedzenie – ważna nie ilość a jakość, było pierwszym co przyszło mi do głowy po zakończeniu koncertu. Miałem przyjemność zasiadać na widowni podczas większości Koncertów Absolwentów organizowanych w PSM Augustów. Tegoroczny znacznie różnił się od poprzednich. Przede wszystkim skrócono jego formę. Dokładnie trafiono z ilością wykonawców. Godzina była optymalnym czasem do zaprezentowania umiejętności artystycznych wykonawców i ciągłego podtrzymywania zainteresowania widowni, tym, co działo się na scenie. Kiedy dodamy wysoki poziom muzyczny zaprezentowany przez wykonawców, to wszystko sprawiło, że koncert był niezwykle przyjemnym doznaniem i bardzo miła formą spędzenia czasu.

27 grudnia, to stała data organizacji Koncertu Absolwentów. Absolwenci uczący się i studiujący poza Augustowem są jeszcze w rodzinnych domach, do których przyjeżdżają na święta. Kolejny koncert prawdopodobnie również 27 grudnia 2020 r. Zanim jednak będziemy mieli okazję ponownie wybrać się na taki koncert, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wysłuchania wykonań fragmentów utworów muzycznych z tegorocznego wydarzenia. |Bart.

Program koncertu:

1. Maja Kozłowska (gitara) – G.Ph. Telemann – Fantazja

2. Marcin Pękala (fortepian) – F. Chopin – Etiuda a – moll op. 25 nr 11

3. Zuzanna Kozłowska (sopran) -G. Verdi -Aria pt.: ,,Deh, pietoso, oh Addolorata” – akompaniament pan Grzegorz Sobczak

4. Zuzanna Bonarska (gitara) – E. Piaf – Pieśń francuska / A. Tansman – Walc romantyczny

5. Karolina Kuśmierz (fortepian) – S. Rachmaninow – Etiuda c – moll op. 39 nr 1

6. Zuzanna Bonarska (gitara) – F. Sor – Fantazja

7. Zuzanna Kozłowska (sopran) – K. Wiłkomirski „ Wędrowali Trzej Królowie ” – akompaniament pan Grzegorz Sobczak

8. Marcin Pękala – F. Chopin – Sonata h – moll op. 58 cz. IV Finale. Presto non tanio

Rozmowa z Marcinem Pękala, który podczas koncertu wykonał dwa utwory muzyczne F. Chopina : Etiudę a – moll op. 25 nr 11 oraz Sonatę h – moll op. 58 cz. IV Finale. Presto non tanio

Wykonawcy Koncertu Absolwentów

Bonarska Zuzanna absolwentka klasy gitary pana Dariusza Michałowskiego w PSM w Augustowie, u którego kontynuuje naukę w klasie III w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach.

Kozłowska Majaabsolwentka klasy gitary pana Dariusza Michałowskiego w PSM w Augustowie, u którego kontynuuje naukę w klasie V w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach.

Kozłowska Zuzannaabsolwentka w klasie fletu poprzecznego pani Katarzyny Nikolopoulou w PSM w Augustowie. Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu klasycznego pani dr hab. Katarzyny Suskiej – Zagórskiej.

Kuśmierz Karolinaabsolwentka klasy fortepianu pani Anny Borkowskiej w Państwowej Szkole Muzycznej w Augustowie i w Suwałkach. Obecnie studentka I roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Pawła Zawadzkiego.

Pękala Marcinabsolwent klasy fortepianu mgr Anny Borkowskiej PSM w Augustowie i w Suwałkach. Obecnie student V roku Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety – Bugaj i dr hab. Konrada Skolarskiego.

Organizatorzy koncertu:

Panie – Bożena Szumska – Niewiadomska i Anetta Pękala

|Bart. / www.augustow.org