Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie, w ramach 27.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowała koncert pn. Cztery Pory Roku „ZIMA”. Było to jednocześnie kolejne z cyklicznych spotkań słowno-muzycznych organizowanych w tej szkole. Koncert odbył się 12 stycznia 2019 r. o godz. 16.00, w siedzibie PSM Augustów przy ulicy Wybickiego 1.

Tym razem, do grona poetów i muzyków prezentujących przed publicznością swoją twórczość i umiejętności, dołączyła przedstawicielka sztuk plastycznych. Była nią malarka Barbara Milanowska. Koncertowi towarzyszyła wystawa jej akwarel. Jeden ze swoich obrazów artystka przekazała na aukcję WOŚP.

Dwie wykonawczynie prezentujące się tego wieczoru znamy już doskonale. Autorka prezentowanej poezji Józefa Drozdowska, oraz młoda uzdolniona pianistka Karolina Kuśmierz, wystąpiły już parokrotnie w Czterech Porach Roku. Obie razem i każda z osobna stanowią doskonały powód aby wybrać się na takie spotkanie. Za każdym razem jest to duża przyjemność i głębokie doznanie artystyczne.

Do tej pory, koordynatorki koncertów z cyklu Cztery Pory Roku Lidia Karpińska i Bożenna Szumska-Niewiadomska zapraszały do udziału artystów z naszego regionu. Ostatnie spotkanie uświetniła swoimi wykonaniami muzyki fortepianowej dwójka młodych pianistów z Ukrainy, Maria Labunska oraz Ihor Ivanov. Oboje są absolwentami Akademii Muzycznej w Dniepropietrowsku .

Program koncertu w kolejności występów:

Karolina Kuśmierz-fortepian – F. Chopin Mazurek h- moll

Józefa Drozdowska-poezja w wykonaniu autorki

Karolina Kuśmierz-F. Chopin-Mazurek cis-moll

Józefa Drozdowska – poezja w wykonaniu autorki

Maria Labunska -fortepian- L. Beethoven Sonata E-durop.109

Józefa Drozdowska-poezja w wykonaniu autorki

lhor lvanov -J.S. Bach-A. Siloti- Preludium -h- moll

Józefa Drozdowska – poezja w wykonaniu autorki

Maria Labunska- J.S. Bach Toccat BWV 917 e-moll

Józefa Drozdowska-poezja w wykonaniu autorki

lhor lvanov- S. Rachmaninow -Etiuda d-dur

Bart.

zdjęcia: Piotr Godlewski