W Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, w niedzielę 6. stycznia odbył się „Koncert kolęd”. Wystąpiły w nim 4 zespoły działające przy placówkach kultury w Raczkach, Sztabinie i Augustowie. Organizatorami koncertu były Augustowskie Placówki Kultury oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

Gości, wśród których znajdowali się m.in.:Wicestarosta Augustowski Dariusz Szkiłądź, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie Kazimierz Kożuchowski, Z-ca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie Zdzisław Szorc, Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska, przywitała Dyrektor ODK SM w Augustowie Dorota Bujnowska.

Jako pierwszy wystąpił na scenie zespół „Gozdawa” działający od 15. lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach. Z zespołem spotykaliśmy się już wielokrotnie, ostatnio na obchodach 100-Lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole podstawowej nr 4. Znaczącą częścią repertuaru „Gozdawy” stanowią pieśni o tematyce patriotycznej. Teraz usłyszeliśmy ich w nieco innym repertuarze. Zespołem kieruje pani Wanda Kulbacka.

Drugim był bardzo popularny w naszym powiecie, założony w lutym 2015 roku przy Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Sztabinie chór ”Kaprys”. Występ tego chóru zebrał chyba najgorętsze brawa publiczności. Było słychać i widać, że 11 pań występujących tego wieczoru w ODK doskonale się rozumie „zna swoje miejsce w szeregu”. Teksty i melodykę wykonywanych utworów znają doskonale na pamięć i nie korzystały z żadnych „ściągawek”. Instruktorem muzycznym chóru jest Tadeusz Giedrojć. Pan Tadeusz prowadzi zajęcia jeszcze z innym chórem który tego wieczoru wystąpił, ale o tym niżej.

„Senior” i „Melodia” to dwa nasze augustowskie chóry. „Senior” działa przy Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej od ponad 20-stu lat. Słyszymy ich na wszystkich ważniejszych wydarzeniach i jubileuszach w Augustowie. W skład zespołu wchodzi zazwyczaj ok. 20. osób, ale w niedzielą wystąpiło przed nami 15. wokalistów ze swoim instruktorem Jarosławem Bronakowskim.

Zespół Melodia, którego instruktorem jest Tadeusz Giedrojć powstał w wyniku połączenia w marcu 2017 roku zespołów Złota Jesień i Agat. W chwili obecnej liczy 20 chórzystów. Doskonale odnajdują się zarówno w repertuarze okolicznościowym, muzyce rozrywkowej, jak również w pieśniach patriotycznych, religijnych, biesiadnych oraz regionalnych. Pomimo że działają nico ponad rok, to mają już na koncie występy na festynach i festiwalach w okolicznych miejscowościach i koncerty na Białorusi.

Po koncercie życzenia noworoczne obecnym i ich bliskim złożył Kazimierz Kożuchowski (SM Augustów), Anna Jastrzębska (APK Augustów) i Dorota Bujnowska (ODK SM Augustów). Kolejny koncert z kolędami w tle za rok.

Bart.