Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury zaprasza na Wernisaż malarstwa Marii Kazimierczyk. Otwarcie wystawy z udziałem malarki zaplanowano na piątek 9 sierpnia o godz. 18:00 w MDK-u.

W pracach zaprezentowanych na wystawie, Maria Kazimierczyk realizuje swoją wizję naśladowania natury w celu zrozumienia formy, jako proces do ukształtowania własnego, indywidualnego stylu. Na przestrzeni lat, pracując z kilkoma różnorodnymi stylami w malarstwie (figuratywnym, abstrakcyjnym, eksperymentami z kolorem, kompozycją, malowaniem z natury, „z głowy” i z fotografii) decyduje się na zaprezentowanie wyboru prac namalowanych z natury, szybko, często za jednym posiedzeniem a jednocześnie trafionych i zakomponowanych świadomie i z wyczuciem. Są uwiecznieniem momentów zaobserwowanych przypadkiem lub wybranych świadomie, będących efektem zatrzymania się w rzeczywistości, by się na nią zapatrzyć.

Wystawa jest przekrojem twórczości artystki z lat 2012 – 2019, wyborem prac powstałych w najróżniejszych miejscach i porach: podczas pobytu w Augustowie, licznych podróży, studiów artystycznych w Warszawie i w Dreźnie, w przestrzeni pracowni, mieszkania oraz na łonie przyrody..

Prace artystki będą gościć w Małej Galerii APK jeszcze do końca sierpnia.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

APK