Zobaczył go w poniedziałek (2.09) pracujący tam podleśniczy. Wezwany na miejsce Powiatowy Lekarz Weterynarii stwierdził, że przyczyną śmierci było zakażenie ran po starciu z innym żubrem.
Martwe zwierzę to czteroletni byk, który trafił do Puszczy Augustowskiej półtora roku temu w ramach projektu „Kompleksowej ochrony żubra przez Lasy Państwowe”.
| red: maj
autor: Edyta Wołosik / radio.bialystok.pl
Fot. Emilia Puczyłowska, Nadleśnictwo Płaska