KONCERT The Beat Freaks

27.03.2019

godz. 19.00

Ośrodek Kultury w Sejnach ul.1 Maja 17

Uznany przez krytyków i środowisko muzyczne zespół The Beat Freaks odwiedzi Sejny w ramach ogólnopolskiej trasy już w środę 27 marca. Grupa doceniana jest za umiejętność ujęcia najwyższej klasy europejskiego jazzu w melodyjną, nowoczesną i energiczną formę.

The Beat Freaks to zespół składający się z młodych, ale niezwykle doświadczonych muzyków, z których większość doświadczenie sceniczne zdobywała na znanych z mocnej improwizacji scenach skandynawskich.

Muzykom udaje się duńską energię zawrzeć w przystępnej i świeżej formie. Muzyka zespołu łatwo wpada w ucho i wciąga słuchacza w melodyjną podróż, z której ciężko się uwolnić. Twórczość zespołu jest idealnym materiałem by w jazz się zagłębić, gdy nie miało się z nim wcześniej do czynienia oraz rozsmakować się w nim, gdy jest się z tym gatunkiem muzycznym rozeznanym. Klasa z jaką muzycy prowadzą melodie zdobyła uznanie zarówno krytyków i publiczności jak też innych muzyków. Singiel „Pod Nóżkę” zagościł na liście radiowej Trójki, a debiutancki album „Leon”, z którego pochodzi znalazł się w TOP10 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego z PolishJazz.blogspot. Album „Leon” zawiera muzykę przystępną, melodyjną, tętniącą współczesną energią, odwołującą się do wielu gatunków muzycznych: rocka, jazzu, etno czy nawet ambitniejszego popu. – pisał Marek Romański na łamach Jazz Forum.

Grupę The Beat Freaks w 2014 roku stworzył gitarzysta Michał Starkiewicz, który do współpracy zaprosił saksofonistę Tomka Licaka, kontrabasistę Pawła Grzesiuka oraz perkusistę Radka Wośko. Od tego czasu zespół wydał debiutancki album „Leon”, który ukazał się nakładem duńskiej wytwórni Gateway Music oraz przygotował kolejną płytę, która ukaże się jesienią 2019 roku. Muzycy zagrali liczne koncerty na terenie całej Polski oraz gościli m.in. na scenach Hanza Jazz Festival, Szczecin Jazz, oraz Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Jazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Celem projektu Polski Jazz 360° jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Trasy koncertowe odbywające się w ramach projektu zapewniają dostęp do czołówki aktualnej sceny jazzowej także słuchaczom w mniejszych miastach. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej: wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia, uznanych muzyków o ugruntowanej pozycji oraz najświeższe i najlepiej rokujące nowe twarze.

Keep Calm PR