Do ponad 200 poradni specjalistycznych w 30 szpitalach w Podlaskiem – można się zarejestrować elektronicznie przez Portal Pacjenta PSIEZ. Bezpłatnie i bez wychodzenia z domu.

Wystarczy poświęcić kilka minut na założenie konta na stronie ezdrowie.wrotapodlasia.pl i od razu można rejestrować się do lekarzy w ponad 200 poradniach specjalistycznych i rodzinnych prowadzonych przez szpitale w 17 miejscowościach województwa podlaskiego. Potwierdzenie umówionej wizyty zostanie wysłane przez poradnię, na podany adres mailowy. Pozostanie tylko dostarczenie skierowania i stawienie się na wizytę w zaplanowanym czasie. Przy pomocy systemu można również przesunąć termin wizyty lub ją odwołać.

Sprawdź, co Twój lekarz zapisał w dokumentacji medycznej

Oprócz zapisania się do lekarza, portal Pacjenta pozwala zobaczyć przez Internet swoją elektroniczną dokumentację medyczną, którą lekarz wypełnił podczas ostatniej wizyty. Aby to było możliwe, trzeba rozszerzyć funkcje swojego konta pacjenta o dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej. W tym celu należy:

1.       w rejestracji do poradni wyrazić zgodę na przekazanie danych o stanie swego zdrowia do systemu e-Zdrowie. Taką zgodę wystarczy wyrazić raz, w danym podmiocie.

2.       w poradni jednego z podmiotów leczniczych poprosić o wydanie kodu PIN, a następnie je aktywować, tj. wpisać go na Portalu Pacjenta, w ustawieniach konta.

Po aktywacji konta można przeglądać elektroniczną dokumentację medyczną, wyszukiwać dokumenty z wybranej poradni. Możliwa jest również analiza wyników oraz dodanie badań wykonanych indywidualnie przez pacjenta. Należy pamiętać o tym, że usługa dotyczy tylko tej dokumentacji, która powstanie podczas wizyt lekarskich już po wyrażeniu zgody na przekazywanie danych.

Porady i informacje

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie pełni również funkcję informacyjną. Portal zawiera szeroką bazę wiadomości obejmującą m.in. informacje o prowadzonych w województwie programach profilaktycznych, oferuje porady na temat zdrowego trybu życia, radzi też jak prawidłowo przygotować się do konkretnych badań.

Zalety korzystania z Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie

·         możliwość zarejestrowania się przez Internet do wielu poradni specjalistycznych w całym województwie

·         wygodny wybór terminów

·         możliwość wyszukania wybranego lekarza

·         dostęp do własnej dokumentacji medycznej przez Internet

·         uzupełnianie własnej dokumentacji o prywatne badania, wyniki itp.

·         możliwość wydruku elektronicznej dokumentacji medycznej

·         możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej wybranemu lekarzowi

·         dostęp do aktualności, nowości, programów profilaktycznych prowadzonych na terenie województwa podlaskiego

O zaletach Portalu Pacjenta przekonało się już kilkanaście tysięcy mieszkańców naszego regionu, którzy codziennie rejestrują się na wizyty za jego pośrednictwem. W przypadku wielu poradni terminy dostępne na Portalu Pacjenta są atrakcyjniejsze, bo bliższe niż te, które możemy otrzymać „w okienku”.

Planując wizytę u lekarza warto pamiętać o e-Rejestracji, ale konto warto założyć już dziś.

e-Zdrowie dla Ciebie!

https://ezdrowie.wrotapodlasia.pl/zaloz-konto

Departament Społeczeństwa Informacyjnego

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego