Nowy plac zabaw powstanie przy ulicy Ustronie

By / 4 miesiące temu / Aktualności / 1 Comment

Głosowanie na nowy plac zabaw w dzielnicy Baraki zostało zakończone. Zdecydowaną przewagą głosów wygrała lokalizacja przy ulicy Ustronie, na którą zagłosowało 416 mieszkańców.

Plac zabaw powstanie na działce pomiędzy ulica Ustronie a drogą wojewódzką Augustów – Lipsk DW Nr 664. Dzieci będą mogły bawić się na karuzeli linowej, dużej huśtawce linowej oraz skakać na trampolinach umocowanych do ziemi.

Dziękujemy za każdy oddany głos!

 Poniżej prezentujemy wyniki głosowania:

W głosowaniu wzięło udział 627 mieszkańców Augustowa.

Płeć Liczba głosów:
Kobieta 359 (57,26%)
Mężczyzna 268 (42,74%)
Wiek Liczba głosów:
<18 62 (9,89%)
18-24 54 (8,61%)
25-39 274 (43,70%)
40-65 211 (33,65%)
>65 26 (4,15%)


urzad.augustow.pl

zdjęcie poglądowe – plac zabaw przy ulicy Rybackiej w Augustowie (arch. www.augustow.org)

Jeden komentarz

  • Tadeusz21. Paź, 2019

    Pytanie, które dzieci, bo chyba nie z dzielnicy Baraki. Średnio do komunii przystępuje w tej dzielnicy czworo- pięcioro dzieci. Nazwijmy RZECZ PO IMIENIU, dzieci z przedszkola Montessori. Sprawę tą poruszał już w tamtej kadencji Rady Pan Radny Kleczkowski. Wspólniczką w/w przedszkolu jest Pani Chodkiewicz, mama obecnego z-cy Burmistrza. Jak to określił wówczas Pan Radny nikt jej ani razu nie widział na budowie tegoż przedszkola, za to częstym gościem był ówczesny Przewodniczący Rady a obecny z-ca. Pan Radny zadał wówczas pytanie czy to moralne. Z posiadanej wiedzy stan zdrowia tej Pani (serdecznie współczuje Panu z-cy) chyba nie za bardzo pozwala je na samodzielną egzystencję. Ciekaw też jestem co na to Pani Radna Śleszyńska, gdzie bezpieczeństwo dzieci – spacer po drodze wojewódzkiej przez most z wąziutkim chodnikami. Czy następnym pomysłem, który przejdzie do realizacji będą kładki na Kanałem Augustowskim (lansował to były Przewodniczący Komisji Rozwoju. Jeśli tak po przypominam, że jest to szlak wodny i będą musiały mieć wysokość taką jak most na szosie do Lipska. Oby to nie zdziwiło tak samo Naszego Miasta, jak wysokość kładki na Nettą. Co ciekawe w dzielnicy istnieje ogólnodostępny plac zabaw w Kaktusiku, drugi w miejskim przedszkolu (centralnie położony w dzielnicy). Może by Burmistrz i Rada doposażyła swoje przedszkole i wystarczy je udostępnić wszystkim mieszkańcom. Rozumiem, że jest to inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale na końcu i tak urzędnicy mają ostatni głos w tej sprawie, Tak było z placem zabaw przy plaży (projekt Pani Radnej Bielawskiej – również Nasze Miasto, bardzo sensowny). Odwalony przez urzędników by n ie pochłonął całego budżetu (wówczas 300 tys). Być może to po gospodarsku zrobić 5 po 100 tys, z których, będzie korzystało po parę dzieci, niż jeden porządny za 500 tys z którego będą korzystały tłumy w ramach Parku Zdrojowego, który bo wielkich bojach został wpisany w działania w ramach projektu Program Rozwoju Lokalnego

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany