Podlascy przedsiębiorcy zamierzają skierować pismo do ministerstwa infrastruktury

By / 6 miesięcy temu / Aktualności / 1 Comment

w sprawie modernizacji drogi krajowej nr 8.

– Będziemy prosili ministra infrastruktury, żeby na trasie Białystok –  Augustów powstała droga 2 x 2 a nie 2 + 1. Kto jeździ tą drogą, widzi  jak jest strasznie zatłoczona. Coraz trudniej się jeździ, są wypadki –  mówi przewodniczący Podlaskiego Klubu Biznesu Ryszard Iwaszkiewicz.

Jak zapewnia Ryszard Iwaszkiewicz, pod petycją do ministerstwa infrastruktury podpiszą się także podlascy samorządowcy.

– To będzie wspólne przedsięwzięcie. Będziemy naciskać, będziemy robić  badania. Przejścia – czy lepiej przez Osowiec czy przez Sztabin. Gdzie  jest łatwiej? Mamy przychylność burmistrza Augustowa, wójtów Korycina,  Sztabina. I myślę, że doprowadzimy do tego,żeby ta droga była, bo już po  prostu się nie da jeździć – dodaje Ryszard Iwaszkiewicz.

Jak  wynika z danych podlaskiej policji na odcinku Białystok – Augustów  drogi krajowej nr 8 w ubiegłym roku doszło do ponad 30 wypadków. Zginęło  5 osób, a 40 zostało rannych.

| red: mag

autor: Adam Janczewski / radio.bialystok.pl

Jeden komentarz

  • Tom31. Maj, 2019

    Jak najbardziej powinna być 2+2. Nie wyobrażam sibie naprzemiennie 2+1. Przecież w poslich warunkach to będzie „wleczenie” się po 1 , a na 2 nadrabianie i rajd. Bedzie zbyt niebezpiecznie. Poza tym jak juz robic to dobrze. Drogowcy zapominaja, że skąpy 2 razy traci?

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany