Czym się różni jaskra od zaćmy – o tym w pierwszym w tym roku odcinku cyklicznego programu podejmującego problematykę zdrowia osób starszych „Podlaskie Zdrowie od stóp do głów”. Tematykę zdrowia oczu przybliży w nim dr Joanna Konopińska z Kliniki Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Film zrealizowało Stowarzyszenie Szukamy Polski w ramach projektu dofinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

Cykl telewizyjny zapoczątkowany został już w 2016 r. Jest on poświęcony promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej mieszkańców województwa podlaskiego. W każdym odcinku prezentowane są różne aspekty zdrowia człowieka – „od stóp do głów”.

W tym roku tematyka filmów dotyczyć będzie zdrowia seniorów.  Wartość merytoryczna serii oparta jest o wypowiedzi specjalistów – autorytetów w danej dziedzinie zdrowia oraz o porady dietetyka. Od kwietnia do grudnia br. zaplanowana jest realizacja ośmiu odcinków cyklu.

Kolejne odcinki będą podejmować tematykę: depresji osób starszych, różnego typu alergii, problemów geriatrycznych w województwie podlaskim, otyłości i leczenia bariatrycznego, żółtaczki pokarmowej (WZWA), AIDS i chorób wenerycznych wśród seniorów oraz aktywności ruchowej wśród seniorów.

Dodatkowo Stowarzyszenie zaplanowało publikację ośmiu artykułów prasowych przygotowanych przez Podlaską Redakcję Seniora na portalu podlaskisenior.pl

Bożena Bednarek, Stowarzyszenie Szukamy Polski, opr. ms

wrotapodlasia.pl

Poniżej opisywany odcinek cyklu „Podlaskie Zdrowie od stóp do głów” pt.: „Nasze oczy”. Można go obejrzeć na stronie ITV Wrota Podlasia – link do strony.