Policjantka przestrzegała listonoszy przed zagrożeniami

Augustowska policjantka spotkała się z pracownikami Urzędu Poczty Polskiej. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo listonoszy podczas wykonywanych obowiązków służbowych.

Dzisiaj, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie spotkała się z pracownikami Urzędu Poczty Polskiej. Mundurowa rozmawiała z listonoszami o zasadach bezpieczeństwa, podczas wykonywanych przez nich obowiązków służbowych. Dodatkowo w czasie spotkania zostały omówione zagrożenia związane z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Na terenie powiatu augustowskiego policjanci w ostatnim czasie odnotowali próby oszustw osób starszych. Policjantka zatem omówiła przykłady działania oszustów sposobem na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP oraz zaapelowała do listonoszy, aby w czasie doręczania przesyłek przestrzegali mieszkańców o zaistniałych zagrożeniach.

Na zakończenie wyjaśniła również uczestnikom spotkania podstawowe uprawnienia policjantów w związku z zaistnieniem podejrzenia popełnienia przestępstwa.

augustow.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany