Funkcjonariusze i Pracownicy Państwowej Straży Pożarnej, Słuchacze Szkól Pożarniczych, Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Strażacy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Weterani Służby Pożarniczej obchodzili 4. maja Międzynarodowy Dzień Strażaka.

– To wyjątkowa okazja, żeby do wszystkich Państwa skierować najwyższe wyrazy uznania za zaangażowaną i pełną poświęcenia działalność w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska oraz słowa podziękowania za nieustającą aktywność zawodową, społeczną oraz na rzecz ochrony przeciwpożarowej – napisał w liście okolicznościowym do strażaków Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

W Augustowie uroczystości z tej okazji odbyły się dzień później, w niedzielę 5. maja. Po Mszy św w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego uroczystości główne odbyły się na Rynku Zygmunta Augusta. W uroczystościach uczestniczył Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński, dowódcy i funkcjonariusze służb mundurowych rożnych stopni, przedstawiciele duchowieństwa i oczywiście strażacy jednostek z terenu naszego powiatu. Po wystąpieniach okolicznościowych nagrodzono strażaków wyróżniających się w służbie.

Bart.