Runmageddon Ełk zbliża się coraz większymi krokami. Uczestnicy kończą ostatnie treningi

i kompletują stroje. A Runmageddon? Także nie próżnuje! Projekty tras i przeszkód nabrały realnych kształtów i tylko czekają na kolejnych śmiałków, którzy nie boją się stawić im czoła. Czego będzie można spodziewać się podczas tegorocznej edycji? Oto TOP 10 przeszkód Runmageddon Ełk, który odbędzie się już w tę majówkę: 1.05-3.05 br.

Ekstremalny bieg odbędzie się na plaży miejskiej w Ełku. Wybór miejsca nie jest przypadkowy ponieważ to właśnie na wodach ełckiego jeziora będzie miała miejsce przeprawa kajakami. Kto będzie potrzebował więcej wodnych atrakcji będzie mógł zmierzyć się z przeszkodą Aquaman, która polega na doskoczeniu do dzwonka i spektakularnym wylądowaniu w zbiorniku z wodą. Dla tych którzy wolą wyzwania wysokościowe niż wodne, Runmageddon przygotował przeszkody Komandos i Atak Szczytowy podczas, których będzie można przećwiczyć nie tylko silną wolę, ale także mięśnie. Silne ręce wyjątkowo się przydadzą podczas pokonywania kultowego już Multirigu, którego nie zabraknie i tym razem!

A jeśli któryś z uczestników zawsze chciał poczuć się niczym bohater filmu sensacyjnego, teraz w końcu będzie miał szansę! Wystarczy, że wskoczy na przeszkodę Helikopter i udowodni, że dałby radę nawet gdyby ten stanął w ogniu! Kto czeka na więcej wysiłku i potu nie zawiedzie się. Kolosalna konstrukcja zbudowana z opon – Oponeo z pewnością wyciśnie ze wszystkich śmiałków jego ostatnie krople. Przy takich przeszkodach Pole Dance i Kołkownica będą czystą przyjemnością!

W Runmageddon Ełk mogą wziąć udział zarówno dorośli jak i młodsi adepci ekstremalnych biegów. Do wyboru są cztery trasy dla dorosłych: Intro o długości 3 km z ponad 15 przeszkodami, 6-kilometrowy Rekrut z ponad 30 przeszkodami, odcinek Classic o długości 12 km i więcej niż 50 przeszkodami oraz dystans dla prawdziwych twardzieli i twardzielek – 21 – kilometrowy Hardcore z zatrważającą liczbą ponad 70 przeszkód.

Mali Runmageddończycy z kolei będą mogli zmierzyć się z dwoma rodzajami dystansów.

Dla maluchów od 4 do 11 lat przygotowano kilometrowy odcinek, podczas którego będą musieli pokonać ponad 10 przeszkód. Z kolei nastolatkowie w wieku 12 – 15 lat pobiegną dwukilometrową trasą obstawioną ponad 15 przeszkodami.

Pora na Runmageddon Ełk! Chętni, którzy mają ochotę się zmierzyć z ekstremalnym wyzwaniem mogą zapisać się poprzez stronę: www.runmageddon.pl do poniedziałku 29 kwietnia. Zaś osoby, które będę decydować się na start spontanicznie mogą zapisać się już od wtorku 30 kwietnia w Biurze Zawodów od godziny 16:00.

– runmageddon.pl-