Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sejnach skazał 3 obywateli Wietnamu, którzy czerpali korzyści z organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy naszego kraju wbrew przepisom.

Śledztwo było prowadzone przez Wydział Operacyjno – Śledczy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelom Wietnamu zarzutów organizacji nielegalnego przekraczania granicy Polski, co najmniej dwóm grupom cudzoziemców pochodzących z Wietnamu. Dwóch z nich usłyszało również zarzuty ułatwiania pobytu na terytorium Polski wbrew przepisom innym obywatelom Wietnamu i czerpania  z tego tytułu korzyści majątkowych.

Swoją działalność przestępczą prowadzili na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego. Grupa rozpoczęła nielegalny proceder w  2015 r. od przerzutu obywateli Wietnamu z Litwy do Polski.

Oskarżeni obywatele Wietnamu zostali skazani na kary od 2 lat i 3 miesięcy do 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny.

podlaski.strazgraniczna.pl