Skazany prawomocnie za fałszowanie dokumentów były starosta augustowski wyróżniony za „szczególny wkład w rozwój samorządu”

Odznaczenie przyznał Związek Powiatów Polskich.

Medal Bene Meritus wręczono na posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego w Wysokiem Mazowieckiem. Tamtejszy starosta Bogdan Zieliński jest bowiem przewodniczącym tego gremium. Podkreśla on jednak, że z nagrodami nie ma nic wspólnego.

– Przyjechał Ludwik Węgrzyn, przedstawiciel Związku Powiatów Polskich z Warszawy i to on rozdawał medale. Asystowałem przy tym, ale nie były one przyznawane na mój wniosek. Konwent odbywa się w ramach ZPP i dlatego to tak zostało zrobione.

W 2014 roku sąd uznał byłego starostę augustowskiego winnym fałszowania dokumentów przy wydawaniu pozwolenia na budowę pensjonatu w nadwigierskim Bryzglu. Skazano go za to na 3 lata więzienia w zawieszeniu.

Zdaniem obecnego wicestarosty Dariusza Szkiłądzia, przy przyznawaniu odznaczenia powinno się o tym pamiętać.

– Wiemy doskonale, czym się poprzedni starosta „zasłużył”. Dlatego to wyróżnienie było dla nas dużym zaskoczeniem. Nie zgłaszaliśmy żadnej kandydatury do tej nagrody. Decyzja zapadła w Warszawie.

Na razie nie udało nam się ustalić, kto wnioskował o odznaczenie dla byłego starosty. Zapytaliśmy o to Związek Powiatów Polskich i czekamy na odpowiedź.

| red: mik

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany