Nasza Sparta króluje w MP na nartach wodnych za motorówką. W sobotę i niedziele najlepsi narciarze wodni rywalizowali w Iławie. Były to bardzo udane dla nas zawody. Sparta wygrała w najważniejszej drużynowej klasyfikacji!

I tak:

W kombinacji (skoki, slalom, jazda figurowa) w kategorii Open nasza drużyna w składzie:

• Maja Piątek
  • Gabriela Koszycka
  • Igor Domaszewski
  • Kamil Borysewicz
  • Erwin Zawadzki

zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Łączny wynik Sparty to 8504,17 punktów na co złożyło się:

Slalom 2760 pkt. , tricks (jazda figurowa) 2363,84 pkt. oraz jump (skoki) 3379,89 pkt.

Na drugim miejscu znalazła się drużyna Zefir zdobywając łącznie 6379 pkt a trzecie miejsce kolejna drużyna z Augustowa MOS  zdobywając łącznie 4604 pkt.

Ale to nie wszystko. W kategorii U14 nasza drużyna w składzie:

• Karol Wnukowski
  • Antoni Oleszewski
  • Oskar Domaszewski

, zdobywając w kombinacji 9801 pkt. – slalom 3215 pkt., Tricks 3476 pkt., Jump 3109 pkt., zdobyła złoty medal i tytuł najlepszej w tej kategorii drużyny w Polsce. Drugi był zespół Zefira a trzeci MOS Augustów.

Indywidualnie –kombinacja

W kombinacji w kategorii Open Mistrzem Polski został Kamil Borysewicz.

W tej samej klasyfikacji Maja Piątek zdobyła srebrny medal, a Gabrysia Koszycka brązowy medal.

W kombinacji w kategorii U14 Mistrzem Polski została Gabrysia Koszycka, a Maja Piątek była druga.

Z kolei u chłopców w kategorii U14 Mistrzem Polski został Igor Domaszewski. Karol Wnukowski był IV a Antoni Oleszewski VI.

Indywidualnie skoki U14 dziewcząt Mistrzynią Polski została Gabrysia Koszycka, a Maja Piątek zdobyła brązowy medal. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców Igor Domaszewski był trzeci.

Zawody okazały się pechowe dla Mateusza Krzywińskiego który nabawił się kontuzji – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia .

Brawo Sparta! Gratulacja naszym zawodnikom oraz trenerowi M. Krzywińskiemu.