Październikowa zmiana czasu, to ostatnia ingerencja w czas w tym roku. Nie jest to jednak ostatnia zmiana czasu w ogóle. Choć Parlament Europejski przegłosował dyrektywę w myśl której zmiana czasu pójdzie w odstawkę, to nastąpi to stopniowo.

Przed nami jeszcze minimum cztery zmiany czasu. Ostatnia zmiana czasu ma mieć miejsce w 2021 roku. Wówczas kraje należące do Unii Europejskiej zdecydują, czy pozostaną przy czasie letnim, czy czasie zimowym.
Z powodu zmiany czasu z letniego na zimowy, w najbliższy weekend będą problemy związane z korzystaniem z kont w niektórych bankach. Zmiana czasu jest okazją dla wielu banków na wprowadzenie przerw technicznych.
Większość z nas może spać o godzinę dłużej, jednak dla pracujących ta wiadomość wcale nie jest dobra – zapowiada się wydłużony dyżur. Jednak zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca za tę godzinę będzie musiał zapłacić lub umożliwić jej wybranie w inny dzień.
Czas letni a czas zimowy
- Czas zimowy, to po po prostu czas środkowoeuropejski. Obowiązuje od końca października do końca marca.
- Czas letni, to – używając fachowej nazwy – czas środkowoeuropejski letni. Obowiązuje od końca marca do końca października.
|Bart.
Ojej to straszne ;( piwko na kwadracie jest pyszne, zapiekanki chrupiące i Pan Adam z pieskiem uroczy ;)
Jak zwykle Qtwy miejskie oszczędzają na mieszkańcach i turystach. Cudowni Burmistrzowie w ilości trzech hien cmentarnych i radni Naszego Miasta…
Myśli Pan ? To słabo.Wydaje mi się , że mieszkańcy powinni wziąć udział w konsultacjach. Bo potem może się okazać…
Czy to prawda, że "przy okazji" nazywania ulic wójt chce zlikwidować szereg miejscowości w gminie i zamienić je w ulice???
To są dopiero augustowscy kretyni z UM..ale ktoś ma na tym zarobić..