Augustowski DKF Kinochłon zaprasza 8 lipca o godz. 19:30 do kina „Iskra” na spotkanie ze Stanisławem Tymem. Będzie to wieczór niezwykły nie tylko ze względu na gościa! Ale o tym za chwilę…

Stanisław Tym – jedna z ikon polskiego kina, symbol polskiej komedii w jej najlepszych czasach – jest aktorem, reżyserem, komediopisarz, scenarzystą, felietonistą i autorem skeczy. Był współautorem scenariuszy i odtwórcą ról w najsłynniejszych komediach Barei: „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Rozmowy kontrolowane”, „Nie ma róży bez ognia” czy „Miś”.

I właśnie ten ostatni tytuł obejrzymy z Panem Stanisławem. O tyle to niezwykłe, bo to Państwo – Nasza Widownia, zdecydowali o filmowym gwoździu tego wieczoru. „Miś” zdobył najwięcej (48%) głosów w internetowej ankiecie; wygrał z „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (33%) i „Nie ma róży bez ognia” (19%).

Zatem to widownia zdecydowała, że w poniedziałek obejrzymy Stanisława Tyma w podwójnej roli Ryszarda Ochódzkiego, prezesa klubu sportowego „Tęcza” i Stanisława Palucha, węglarza. Razem będziemy odkrywać absurdy upadającego PRL-owskiego systemu. Zajrzymy do barów mlecznych, sklepów i urzędów. Ale to tylko tło… Prezes Ryszard Ochódzki zwany „Misiem”, ma wyjechać do Londynu, ale z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa, że zrobiła to jego była żona Irena, by uniemożliwić mu dotarcie do jednego z londyńskich banków. Kto dotrze na miejsce pierwszy i zgarnie całą kasę?

A po seansie rozmowa ze Stanisławem Tymem – może przy odrobinie szczęścia uda się zdobyć autograf.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

To mówiłem ja, Jarząbek Wacław 😉

– – –

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.