Od września rozpoczną się prace związane z kompleksową przebudową ulicy Wojska Polskiego na odcinku od Rynku Zygmunta Augusta do Ronda NSZZ „Solidarność”. Przebudowane też zostaną skrzyżowania z ulicami Norwida i Mickiewicza. Prace potrwają do końca listopada.

Już od dziś (2 września) sfrezowana zostanie nawierzchnia asfaltowa. Początkowo roboty będą prowadzone przy zachowaniu przejezdności ulicy. W późniejszym terminie, na czas przebudowy infrastruktury podziemnej i wykonania nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni, ulica zostanie etapami zamknięta. W tym okresie ruch będzie odbywał się wyznaczonymi objazdami, dlatego prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie podczas prowadzonych prac.

W czwartek, 29 sierpnia, na konferencji prasowej podczas Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski i Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa, poprosili mieszkańców o wyrozumiałość i przeprosili za utrudnienia, których niestety nie da się uniknąć przy kompleksowej przebudowie ulicy o tak dużym natężeniu ruchu

– Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby były one jak najmniej uciążliwe – powiedział starosta.

|Bart.